Kansas City Chiefs pokonują New York Giants – ale Patrick Mahomes znów słaby

Po czterech porażkach już w tym sezonie, Kansas City Chiefs mogą cieszyć się ze zwycięstwa na koniec ósmego dnia rozgrywek NFL. Ale Chiefs od dłuższego czasu mają ciężki orzech do zgryzienia w starciu z New York Giants.

Munich – Relief dla Kansas City Chiefs. Zespół Andy’ego Reida po ostatniej porażce z Tytanami znów mógł cieszyć się z wygranej. Na koniec ósmego dnia rozgrywek NFL, Chiefs wygrali Monday Night Game z New York Giants 20:17.

Sukces zwycięzców Super Bowl z 2019 roku stał jednak na chwiejnym gruncie. Quarterback Patrick Mahomes spowodował kolejną rotację. Dla signal callera był to już siódmy mecz z rzędu z co najmniej jednym przechwytem.

Nigdy wcześniej, ani w NFL, ani na studiach, nie musiał znosić tak długich serii. Zanotował także najniższy w karierze wynik w karierze – zaledwie 2,1 jarda na podanie.

Turnovers by Mahomes and Jones

W meczu pomiędzy Kansas City a Giants oprócz kilku turnovers po obu stronach dużą rolę odegrały kary – rozgrywający Giants Daniel Jones był odpowiedzialny także za przechwyt i fumble. Giants zostali upomniani dziesięć razy za 88 jardów, Chiefs przyznali nawet dwanaście kar na łączną sumę 103 jardów.

Przez długi czas wydawało się, że to goście z Nowego Jorku wygrają mecz na Arrowhead Stadium. Po przyłożeniu Kyle’a Rudolpha, field goalu kopacza Grahama Gano i przyłożeniu Jonesa do Evana Engrama, Giants prowadzili 17:14 do połowy czwartej tercji.

Kicker Butker daje Chiefs zwycięstwo

With just under nine minutes remaining, the home side equalized with a field goal from Harrison Butker, and with just over a minute remaining the 26-year-old gave his team the lead and the final score.

Oprócz Butkera, punkty dla gospodarzy zapewnił 3 jardowy bieg Derricka Gore’a oraz przyłożenie Patricka Mahomesa do Tyreka Hilla.

Z rekordem 4-4, Chiefs są na trzecim miejscu w AFC West, podczas gdy New York Giants są ostatni w NFC East z dwoma zwycięstwami i sześcioma porażkami.