Канзас Сити Шефс победиха Ню Йорк Джайънтс – но Патрик Махомес отново е слаб

След четири поражения през този сезон Канзас Сити Шефс могат да се радват на победа в края на осмия ден от NFL. Но на шефовете им е трудно да се изправят срещу Ню Йорк Джайънтс за дълго време.

Мюнхен – Помощ за шефовете на Канзас Сити. Отборът на старши треньора Анди Рийд успя отново да се наслади на победа след последното поражение срещу Титаните. В края на осмия ден от НФЛ шефовете спечелиха мача в понеделник вечер срещу Ню Йорк Джайънтс с 20:17.

Успехът на победителите в Супербоул за 2019 г. обаче е на колеблива основа. Куотърбекът Патрик Махоумс предизвика още един оборот. Това беше седмият пореден мач на играча с поне едно прекъсване.

Никога досега не му се е налагало да изтърпява толкова дълга серия – нито в НФЛ, нито в колежа. Освен това той регистрира най-ниското ниво в кариерата си – само 2,1 ярда на завършване.

Отклонения на Махоумс и Джоунс

В мача между Канзас Сити и Джайънтс наказанията изиграха основна роля в допълнение към няколкото обрата и от двете страни – куотърбекът на Джайънтс Даниел Джоунс също беше отговорен за прехващане и фъмбъл. Джайънтс бяха предупредени десет пъти за 88 ярда, а Шефовете допуснаха дори дванадесет наказания за общо 103 ярда.

Дълго време изглеждаше, че гостите от Ню Йорк ще спечелят мача на стадион Arrowhead. След тъчдаун на Кайл Рудолф, фийлд гол на кикъра Греъм Гано и тъчдаун на Джоунс към Еван Енграм, до средата на четвъртия период Джайънтс водеха със 17:14.

Кикерът Бъткер дава победата на шефовете

С малко по-малко от девет минути до края домакините изравниха с гол на Харисън Бъткър, а малко повече от минута преди края 26-годишният играч даде преднина на своя отбор и оформи крайния резултат.

Освен Бъткър, точките за домакините бяха осигурени от Дерик Гор, който пробяга 3 ярда, и от Патрик Махоумс, който подаде тъчдаун на Тайрик Хил.

С резултат 4-4 Шефовете заемат трето място в АФК Запад, докато Ню Йорк Джайънтс са последни в НФК Изток с две победи и шест загуби.