Washington Commanders печели отбранителна битка срещу Chicago Bears

Вашингтонските командири победиха Чикагските мечки. Единственият тъчдаун в мача беше отбелязан от Брайън Робинсън младши, който беше прострелян няколко пъти по време на грабеж в края на август.

Munich – Washington Commanders сложи край на серията си от загуби. След четири поредни загуби франчайзът от столицата на САЩ отпразнува победа с 12:7 срещу Чикаго Беърс.

И двата отбора трудно влязоха в мача. Малко преди края на първото полувреме командосите поведоха с 3:0 с гол от 38 ярда на Джоуи Слай. Въпреки това Вашингтон можеше да води много по-високо след две загуби от страна на Bears, интерсепшън на куотърбека Джъстин Фийлдс и обрат в даун. Но Карсън Уенц и компания не успяха да се възползват от тези ситуации.

Второто полувреме започна обещаващо за Чикаго Беърс. След 94-ярдова атака Джъстин Фийлдс намери своя приемник Данте Петис в крайната зона. Cairo Santos направи резултата 3-7 от гледна точка на командирите със следната допълнителна точка.

Бриан Робинсън младши вкара единствения тъчдаун

Командирите също направиха дълъг опит, но успяха да го превърнат само в гол. Около осем минути преди края на мача Велус Джоунс младши изпусна една топка и Командирите успяха да я задържат на шест ярда от крайната зона на Мечките.

Тогава Брайън Робинсън младши предостави може би най-хубавата история в близкото минало. Бягащият бек, който беше прострелян многократно по време на обир в края на август, отбеляза първия си тъчдаун в НФЛ, за да изведе отбора си напред с 12:7. Вашингтон не успя да завърши успешно последвалото преобразуване за две точки.

Последните три хода на мача обобщават играта доста добре. Първо Мечките загубиха топката, а след това Джъстин Слай пропусна 48-ярдов гол за Вашингтон.

Чикаго изпуска „победата в последната минута“

С почти изтекъл час Чикаго имаше шанс да спечели. Въпреки това съдиите отсъдиха, че Дарнел Муни, след като получи пас от Джъстин Фийлдс, е бил спрян на косъм от крайната зона от защитата на Командерите.

След шест мача и двата отбора имат по две победи и четири загуби. Следващата седмица Вашингтон ще се изправи срещу Green Bay Packers. Чикагските мечки пътуват до Бостън, за да играят с Ню Ингланд Пейтриътс.