Komandosi z Waszyngtonu wygrywają defensywną walkę z Chicago Bears

Komandosi z Waszyngtonu pokonali Chicago Bears. Jedyne przyłożenie w meczu zdobył Brian Robinson Jr, który został kilkakrotnie postrzelony podczas napadu pod koniec sierpnia.

Munich – Komandosi z Waszyngtonu zakończyli swoją passę porażek. Po czterech porażkach z rzędu franczyza ze stolicy USA świętowała zwycięstwo 12:7 z Chicago Bears.

Obie drużyny miały problem z wejściem w mecz. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Komandosi objęli prowadzenie 3-0 dzięki 38-jardowemu field goalowi autorstwa Joey’a Slye. Washington mógł jednak prowadzić znacznie wyżej po dwóch stratach Bears, przechwycie przez quarterbacka Justina Fieldsa i turnover on downs. Carson Wentz and Co. nie zdołali jednak skapitalizować tych sytuacji.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco dla Chicago Bears. Po 94-jardowym drive’ie Justin Fields znalazł w end zone swojego wide receivera Dante Pettisa. Cairo Santos sprawił, że z punktu widzenia dowódców było 3-7 z następującym extra pointem.

Brian Robinson Jr. zdobywa jedyne przyłożenie

Komandorzy również dostarczyli długi drive, ale mogli go zamienić tylko na field goal. Na około osiem minut przed końcem, Velus Jones Jr. pozwolił, aby punt prześlizgnął się przez jego palce, a Commanders byli w stanie zabezpieczyć go sześć jardów od strefy końcowej Bears.

Tymczasem Brian Robinson Jr. dostarczył prawdopodobnie najwspanialszą historię w najnowszej pamięci. Biegacz, który został wielokrotnie postrzelony podczas napadu pod koniec sierpnia, zdobył swoje pierwsze przyłożenie w NFL, dzięki któremu jego drużyna wyszła na prowadzenie 12-7. Waszyngton nie zdołał skutecznie przeprowadzić kolejnej dwupunktowej konwersji.

Ostatnie trzy drive’y meczu dość dobrze podsumowały ten mecz. Najpierw Bears stracili piłkę w ataku, a następnie Justin Slye nie trafił 48-jardowego field goala dla Waszyngtonu.

Chicago traci zwycięstwo w ostatniej chwili

Wraz z praktycznie kończącym się zegarem, Chicago miało szansę na zwycięstwo. Sędziowie orzekli jednak, że Darnell Mooney, po podaniu od Justina Fieldsa, został zatrzymany tuż przed end zone przez obronę Commanders.

Obie drużyny po sześciu meczach mają bilans dwóch zwycięstw i czterech porażek. W nadchodzącym tygodniu Washington zmierzy się z Green Bay Packers. Chicago Bears jadą do Bostonu, by zagrać z New England Patriots.