NFL: Los Angeles Rams печелят дивизионен двубой срещу борещите се за оцеляване Seattle Seahawks

В труден дивизионен двубой Los Angeles Rams надделяват над Seattle Seahawks в мача в четвъртък вечер. След мача има опасения за суперзвездата куотърбек Ръсел Уилсън.

Мюнхен/Сиатъл – След загубата срещу Аризона Кардиналс Лос Анджелис Рамс се върнаха на правилния път и могат да спечелят следващия двубой в NFC West срещу Сиатъл Сийхоукс с 26:17 (3:7).

През първото полувреме малко неща не вървяха както трябва за Овните, преди куотърбекът Матю Стафорд да се включи през третата четвърт. Плеймейкърът завърши с 365 ярда пас и един хвърлен тъчдаун. Той има едно прекъсване през първото полувреме.

Човекът на мача за Овните беше ресивърът Робърт Уудс, който блесна като застраховка на Стафорд с 12 рецепции и 150 ярда. През второто полувреме играта на Лос Анджелис също работеше много по-добре, като Даръл Хендерсън и Сони Мишел вкараха тъчдауни.

Seahawks се страхуват за суперзвездата

От друга страна, Сиатъл Сийхоукс се страхуват за суперзвездата си куотърбек Ръсел Уилсън след мача. През първото полувреме той поведе „Ястребите“ към малка преднина, преди да нарани пръста си в началото на третата четвърт и да не се завърне на терена.

Той завърши мача рано със 152 ярда пас, тъчдаун и интерсепшън. Резервният играч Джино Смит, който влезе в игра вместо Уилсън, направи 95-ярдов пробив в последната четвърт, за да намали дефицита до 14-16. Освен тъчдауна, той има и едно прехващане и 131 ярда пас.

Благодарение на победата „овните“ остават на второ място в NFC West с баланс 4-1, докато „морските ястреби“ са на последно място в изключително конкурентната дивизия с две победи и три загуби.