Cowboys дават на Bengals фалстарт, 49ers преживяват победа с послевкус

Далас Каубойс печелят мача срещу Синсинати Бенгалс с последното разиграване. Сан Франциско 49ърс печели срещу Сиатъл Сийхоукс, но губи своя куотърбек.Ран обобщава мачовете от 22:00 ч.

Cincinnati Bengals в Dallas Cowboys 17:20

Далас Каубойс отпразнуваха първата си победа за сезона и нанесоха втора загуба на Синсинати Бенгалс. Нападението на „Каубоите“ започна перфектно. Куотърбекът Купър Ръш (235 YDS, 1 TD), който замени контузения Дак Прескот, завърши първата атака с тъчдаун пас към Ноа Браун. При втория опит на тексасците Тони Полард влезе в крайната зона.

Няколко секунди преди почивката кикърът Брет Махер добави 54-ярдов фийлдгол, за да даде на Каубоите преднина от 17:3 на полувремето. експертът по бягане Бьорн Вернер беше развълнуван: „Това, което Каубоите показаха досега в нападение, защита и специални отбори, беше А+ със звезда.“

След почивката нападението на „Бенгалс“ беше по-ефективно и намали изоставането до 9:17 с гол във всяко от първите си две нападения. Докато нападението на „Каубоите“ не можеше да намери своята игра, Синсинати отбеляза първия си тъчдаун. Куотърбекът Джо Бъроу (199 YDS, 1 TD) първо подаде на Ти Хигинс тъчдаун пас и го последва с конверсия за две точки, за да завърже играта;

Радостта обаче продължи кратко: в последния мач кикърът на Каубоите Махер вкара 54-ярдов фийлдгол, за да осигури победата.

Atlanta Falcons в Los Angeles Rams 27:31

Атланта Фалконс не успяха да се върнат в мача. Матю Стафорд (272 YDS, 3 TD, 2 INT) отпразнува първата си победа за сезона с Лос Анджелис Рамс като резултат.

Действащият шампион на Супербоул изглеждаше много мотивиран след загубата от Бъфало Билс. Стафорд подаде тъчдаун на Алън Робинсън още в първия мач. При втората атака Даръл Хендерсън влезе в крайната зона.

Дори прихващането не прекъсна играта в Калифорния. Куотърбекът на „Соколите“ Маркъс Мариота (196 YDS, 2 TD, 2 INT) също хвърли интерсепшън, така че владението се върна в ръцете на „Овните“. Стафорд се възползва от това с още един тъчдаун пас, този път към Купър Куп, с което резултатът стана 21:3 на полувремето. В началото на третото тримесечие Купп получи още един тъчдаун пас, който доведе до 28:3.

Мачът изглеждаше вече решен, преди „соколите“ да направят силен обрат, да стигнат до 25:31 и да овладеят топката чрез грешка три минути и половина преди края на мача. Първоначално Мариота не успя да се възползва от тази възможност, тъй като дълбокият му пас към крайната зона беше пресечен.

Защитата на „соколите“ обаче успя да измъкне предпазен удар и така разликата бе намалена на 27:31. При връщането си във владение обаче Мариота губи топката, а с това и последния шанс да спечели мача.

Seattle Seahawks в San Francisco 49ers 7:27

49ерс изживяха победа с послевкус, защото куотърбекът Трей Ланс получи сериозна контузия. Заради счупен глезен сезонът му е приключил. Резерв Джими Гарополо след това доведе Сан Франциско до победа с 154 преминаване ярда, един тъчдаун пас и един бърза touchdown.

49-те последователно вкараха гол в първите си три атаки. Първите два пъти чрез гол на терена, а след това чрез тъчдаун пас от Гарополо към Рос Дюли. Малко преди почивката последва още един тъчдаун на Кайл Юшчик, така че на почивката се стигна до преднина от 20:0.

Единственият тъчдаун на „морските ястреби“ дойде от специалните екипи, когато гол на 49-те бе блокиран и Майк Джаксън пренесе топката на 85 ярда в крайната зона. Те не успяха да представят други точки. Куотърбекът Джино Смит хвърли 198 ярда и интерсепшън.

Хюстън Тексас в Денвър Бронкос 9:16

Ръсел Уилсън празнува първата си победа като куотърбек на Денвър Бронкос. Суперзвездата хвърли 217 ярда, един тъчдаун и едно прекъсване. Любимата му приемна станция е Кортланд Сътън със 122 получени ярда.

През първите три четвърти само кикърите осигуряваха точки, преди Уилсън да хвърли единствения тъчдаун пас в мача в ръцете на Ерик Зауберт и така да даде началото на победата. Куотърбекът на Тексас Дейвис Милс записа 177 ярда пас.

Аризона Кардиналс – Лас Вегас Рейдърс 29-23 н.д.

Лас Вегас Рейдърс изпусна почти сигурна победа. Те започнаха с дълъг диск с над 20 игри, който завърши с тъчдаун пас от Дерек Кар (251 YDS, 2 TD) към Даванте Адамс. Лас Вегас доминираше през първата половина на мача. Дарън Уолър улови още един тъчдаун пас от Кар. На почивката те водят с 20:0;

През третата четвърт Кайлър Мъри (277 YDS, 1 TD, 1 Rushing TD, 1 INT) вкара първите точки на Кардиналите с тъчдаун пас към Грег Дорч. След това последваха два тъчдауна с по две точки, така че се стигна до продължения.

Кардиналите не успяха да се възползват от първото си притежание. Защитата им обаче реши мача, защото Байрън Мърфи получи фаул и го вкара в крайната зона.