Футбол в понеделник вечер: 49ers се наложи над Cardinals в Мексико – Гарополо с четири тъчдауна

В мача по футбол в понеделник вечер в Мексико Сити Сан Франциско 49ers спечелиха категорично срещу Аризона Кардиналс. Джими Гарополо, Джордж Китъл и компания постигнаха категорична победа с 38:10 срещу вътрешния съперник от NFC West.

Мюнхен – В понеделник вечер в Мексико Сити Сан Франциско спечели категорично срещу Аризона Кардиналс. Джими Гарополо, Джордж Китъл и компания постигнаха категорична победа с 38:10 срещу вътрешните си съперници от NFC West.

През първото тримесечие нещата все още бяха спокойни. Единствено кикърът на Кардиналите Мат Пратър отбеляза три точки с 40-ярдов фийлдгол. Близо 80 000 зрители на стадион „Ацтека“ в Мексико подкрепиха 49-те отбора, въпреки че това беше официален домакински мач за Аризона.

49ers започват

През втората четвърт „Джими Джи“ и неговите 49 души започнаха да работят. Първо куотърбекът хвърли 7-ярдов тъчдаун пас към ресивъра Брандън Аюк. Около пет минути по-късно той подаде пас от 39 ярда към своя краен защитник Китъл, който също намери път към крайната зона.

След това отново дойде ред на „Кардиналите“ – също в Мексико, но без стартовия си куотърбек Кайлър Мъри. Бягащият бек Джеймс Конър се втурна с 2 ярда в крайната зона – Аризона намали до 10:14.

McCoy бледнее през второто полувреме

J Точно преди почивката 49-те получиха полеви гол от Роби Гулд, за да направят резултата 17:10, но Кардиналите останаха с един гол в мача.

През второто полувреме обаче защитата на 49-те запази напрежението и Кардиналите около резервния плеймейкър Колт Маккой не успяха да намерят път. Маккой бе ударен няколко пъти и бе изхвърлен общо три пъти – резервният играч също така хвърли интерсепшън.

Джими Джи с четири тъчдауна

Така че засега само 49-те вкараха в лицето на широкия приемник Дибо Самуел. Звездният приемник пробяга 39 ярда за тъчдаун. В третата четвърт Айюк отбеляза втория си тъчдаун след пас от 13 ярда.

През четвъртата четвърт Китъл отново получи разрешение да бяга и отбеляза последния тъчдаун в мача след 32-ярдов пас от Гарополо. Гаропполо има изумителните 228 ярда и четири тъчдауна в цялата игра.

С победата в Мексико 49-те се преместиха на първо място в NFC West и сега са пред Сиатъл Сийхоукс (също 6-4) с рекорд от 6-4. Кардиналите са на трето място (4-7), като изпреварват действащия шампион на Супербоул Лос Анджелис Рамс (3-7).