Аризона Кардиналс слага край на домашната суша срещу Ню Орлиънс Сейнтс

Irre минути преди полувремето: С двоен pick-six светците от Ню Орлиънс дават преднина. В крайна сметка Аризона Кардиналс могат да сложат край на черната си домакинска серия

Мюнхен – Аризона Кардиналс сложи край на негативната си серия в мача в четвъртък вечер: Срещу „Ню Орлиънс Сейнтс“ отборът около куотърбека Кайлър Мъри постигна победа с 42:34 на старта на Седмица 7.

Това беше първата победа у дома от 24 октомври 2021 г., когато Кардиналите загубиха осем поредни мача. С победата Кардиналите постигнаха баланс 3-4, а Светците са 2-5. Те загубиха пет от последните си шест мача.

Диви минути преди почивката

Мачът се реши в последните минути на първото полувреме, когато светците първоначално водеха с 14:6. Първо Кардиналите изравниха с тъчдаун на Кионтей Инграм и конверсия за две точки.

След това куотърбекът на „светците“ Анди Далтън направи два pick-sixes. Първо Марко Уилсън го върна на 38 ярда, а малко по-късно Исая Симънс го върна на 56 ярда. Само за две минути и половина кардиналите превърнаха дефицита си в преднина от 28:14.

Последният път, когато Райън Фицпатрик се „справи“ през 2019 г. за Маями Долфинс, бяха две поредни шестици.

Аризона Кардиналс след двойно избиране на шест без проблеми

Светите така и не се възстановиха от удара в последствие. Далтън завърши 30 от своите 47 паса за 361 ярда, четири тъчдауна и три интерсепшъна.

Мурай хвърли 204 ярда и тъчдаун. ДеАндре Хопкинс улови десет паса за 103 ярда в първата си поява след отстраняването си за шест мача.