Футбол в понеделник вечер: Питсбърг Стийлърс побеждава Индианаполис Колтс

В нощния футболен мач в понеделник Питсбърг Стийлърс надделяха с 24:17 над Индианаполис Колтс.

Мюнхен – В мача по футбол в понеделник вечер Питсбърг Стийлърс спечели с 24:17 срещу Индианаполис Колтс.

Първото полувреме на мача принадлежеше почти изцяло на „Стийлърс“ около техния куотърбек-новобранец Кени Пикет. Въпреки това Питсбърг вкара само три точки през първата четвърт с гол на Матю Райт.

Наджи Харис вкара първия тъчдаун

Във втората четвърт имаше повече точки на таблото. Първо Райт отново увеличи преднината на 6:0 с гол, а след това бегачът на „Стийлърс“ Наджи Харис навлезе на шест ярда в крайната зона за първия тъчдаун в мача.

След това „Колтс“, с временен старши треньор Джеф Събота, отбелязаха първите си точки чрез гол на Чейс Маклафлин. Преди почивката обаче Райт възстанови старата дистанция с нов удар – 16:3 на почивката.

Colts за кратко обърнаха мача

Колетата започнаха да играят през третата четвърт. Първо звездата Джонатан Тейлър даде първия тъчдаун на Индианаполис, а след това широкият приемник Майкъл Питман улови тъчдаун пас от куотърбека Мат Райън. Така Колтс изведнъж излязоха напред със 17-16.

Но последната дума имаха гостите от Питсбърг. Бени Снел младши нахлу в крайната зона малко повече от девет минути преди края – последвалият опит за две точки също се получи.

Риан и компания не могат да измислят нищо друго

При 24:17 за Steelers нападението на Colts около Райън не можа да измисли нищо повече. Индианаполис вече е 1-2, откакто Събота пое управлението.

След победата „Стийлърс“ остават на четвърто място в АФК Север с баланс 4-7. Colts са на второ място в AFC South със същия рекорд.