Канзас Сити Шефс печели мача във Франкфурт срещу Маями Долфинс

Вторият мач от НФЛ в Германия е в историята. Канзас Сити Чийфс излизат победители – заедно с германските футболни фенове.

Това беше истински спектакъл! Вторият мач от НФЛ в историята в Германия, по-точно на Дойче Банк Парк във Франкфурт, приключи.

Пред разпродадената тълпа Канзас Сити Чийфс се възстановиха след загубата си от Денвър Бронкос и победиха Маями Долфинс с 21:14.

Официалните домакини, Канзас Сити Чийфс, започнаха добре и отбелязаха тъчдаун още в първия си мач с пас от куотърбека Патрик Махоумс към широкоъгълния ресивър Раши Райс. След това нещата в нападение значително се успокоиха и защитите поеха управлението на играта от двете страни.

Делфините на Маями многократно допуснаха грешки в нападение и трябваше да приемат няколко наказания. От друга страна, Шефовете се бореха с факта, че техните приемници не успяваха да се освободят

Трябваше да мине чак дълбоко във втората четвърт, преди на таблото да се появят следващите точки. Махоумс отново успя да направи тъчдаун пас, този път към бегача Джерик Маккинън. В края на първото полувреме нещата отново станаха зрелищни!

Бившият ресивър на „Чийфс“ Тайрик Хил направи грешка по време на това, което трябваше да бъде силен драйв на „Делфините“. Брайън Кук от „Шефовете“ успя да пренесе топката в крайната зона, за да я вземе след ловко странично движение и впечатляващ спринт. 0:21 от гледна точка на „Делфините“.

Делфините започват след почивката

Второто полувреме първоначално беше разочароващо от гледна точка на „делфините“. Вместо да излязат от съблекалнята с изявление, франчайзът трябваше веднага да пробие. В края на третата четвърт обаче най-накрая дойде моментът и „делфините“ успяха да отбележат за първи път след тъчдаун пас на Туа Таговейлоа към Седрик Уилсън.

Впоследствие отборът на старши треньора Майк Макданиъл показа признаци на завръщане. След фъмбъл на Патрик Махоумс бегачът Рахим Мостърт вкара рутинг тъчдаун в последвалия драйв и Маями успя да намали изоставането си до 14:21. След това обаче и двата отбора отново изпитваха трудности в нападение.

В края на четвъртата четвърт нещата отново станаха наистина вълнуващи! Делфините спряха Шефовете две минути преди края – един тъчдаун щеше да изравни резултата.

Но при четвърти опит и десет ярда до края центърът на „Делфините“ не успя да свали към куотърбека Таговайлоа, чийто фъмбъл сложи край на всякакви надежди