Индианаполис Колтс побеждават Денвър Бронкос в трилър с удължено време

В откриващия мач от петата седмица на сезона на НФЛ през 2022 г. Индианаполис Колтс побеждават Денвър Бронкос в извънредно време. И двамата куотърбеци имат ден, който трябва да забравят на стадион Mile High.

Мюнхен/Денвър – Индианаполис Колтс отпразнуваха втората си победа за сезона в началото на петата седмица. Въпреки това 12:9 след продълженията срещу Денвър Бронкос беше трудна среща.

И куотърбекът на Колтс Мат Райън (251 ярда, две прекъсвания), и плеймейкърът на Денвър Ръсел Уилсън (274 ярда, две прекъсвания) не успяха да влязат в играта. Това беше първият двубой между двама куотърбеци, всеки от които има поне по четири участия в Pro Bowl, в който не беше отбелязан нито един тъчдаун.

Бронкос и Колтс се борят

През първата четвърт пунктовете на двата отбора имаха много работа. С изключение на първия опит на Бронкос, който кикърът Брандън Макманус завърши с 33-ярдов фийлд гол, нито един от двата отбора не успя да се възползва от собственото си притежание.

В началото на второто тримесечие Уилсън изведе отбора си до 26-ярдовата линия на Колтс и Макманус вкара втория си гол в мача от 44 ярда, за да направи 6:0, след което Райън за първи път прехвана топката при къс пас в средата на терена, но Бронкос не успяха да вкарат гол в последвалия мач.

Така Индианаполис отново получи топката точно преди почивката, като атаката завърши с гол на кикър Чейс Маклафлин (52 ярда) – изравняване на резултата на полувремето.

Уилсън изпусна победата точно преди края

Същата картина доминираше и през втория период. И двата отбора трудно успяваха да влязат в червената зона на съперника, тъй като защитата на Бронкос (шест сака, пет паса) и Колтс (четири сака, седем паса) беше нащрек, а нападенията не успяваха да намерят решения.

След още един реализиран гол в полето, Бронкос имаха чудесен шанс да спечелят мача при резултат 9:6, а до края на срещата оставаха малко по-малко от две минути. На 3 & 4 Уилсън търси приемника Тайри Кливланд, но пасът попада в ръцете на корнербека Стефън Гилмор.

Трилър в извънработно време: само Колтс отбелязват гол

Колтата завършиха следващия мач с още един гол и при 9:9 играта влезе в продължения, които някои фенове на Бронкос не изживяха – няколко зрители бяха видели достатъчно и напуснаха стадиона.

В продълженията първо „Мати Айс“ изведе „Колтс“ до линията от 30 ярда. Последвалият удар се размина и Уилсън трябваше да реши мача с тъчдаун. При 4 &1 на 5-ярдовата линия на Колтс старши треньорът Натаниел Хакет решава да играе пас, но топката към широкия приемник Кортланд Сътън (5 рецепции, 74 ярда) е твърде неточна – и поражението е подпечатано.

Индианаполис Колтс (2-2-1) се изправят срещу Джаксънвил Ягуарс през шестата седмица, а Бронкос (2-3) пътуват до Лос Анджелис Чарджърс.