Делфините, Светците и Лъвовете доминират – Steelers печелят труден двубой с Ravens

В петия ден от НФЛ Делфините, Светците и Лъвовете печелят комфортно, докато Колтс и Стийлърс печелят тежки дивизионни двубои.

New York Giants @ Miami Dolphins 16:31

След разочароващата загуба от Бъфало Билс, Маями Долфинс успяха да отвърнат на удара срещу Ню Йорк Джайънтс.

Нападението на „Делфините“ отново показа изключителни показатели: 524 ярда, четири тъчдауна и много големи игри. Бягащият бек Де’фон Ахане избяга от цялата защита на Джайънтс за своя 76-ярдов тъчдаун, Тайрик Хил избухна два пъти за +60 ярда, включително 69-ярдов тъчдаун. Рахим Мостърт се представи още веднъж повече от стабилно с дванадесет бягания за 78 ярда.

Въпреки това мачът остана по-близък от очакваното заради многото обрати на Делфините. Туа Таговайлоа хвърли два интерсепшъна, а защитникът на Джайънтс Джейсън Пинок пренесе един пик на 102 ярда от крайна зона до крайна зона. Но това остана единственият тъчдаун за Джайънтс, които се бореха повече от слабо в офанзивен план. Куотърбекът Даниел Джоунс беше пропуснат шест пъти и хвърли слаби 119 ярда.

Маями Делфинс спечели четвърти мач за сезона, Ню Йорк Джайънтс падна до 1-4

Ню Орлиънс Сейнтс @ Ню Инглънд Пейтриътс 34-0

Мачът между „Светците“ и „Патриотите“ се очертаваше като голяма защитна битка, но в крайна сметка такава имаше само от едната страна.

Защитата на „светците“ зададе тона още в началото: През първото тримесечие защитникът Тайрън Матийо прихвана пас на Мак Джоунс и го върна за първия тъчдаун в мача. Това беше началото на ужасен ден за куотърбека на „Патриотите“, който беше оставен на пейката в четвъртата четвърт при 0:31 със 110 ярда пас, два интерсепшъна и загубен фъмбъл.

В офанзивен план „светците“ не се представиха майсторски, но направиха повече от достатъчно, за да запазят пълния контрол върху играта. Дерек Кар завърши мача със 183 ярда пас и два тъчдауна. Алвин Камара поведе Ню Орлиънс с 80 ярда за бързане и един тъчдаун.

Ню Орлиънс взе третата си победа за сезона, докато Патриотите започват сезона с 1-4 за първи път от 2000 г. насам.

Houston Texans @ Atlanta Falcons 18:19

Дезмънд Ридър извежда „Соколите“ до победа с късен гол в може би най-добрия мач в кариерата си в НФЛ.

24-годишният куотърбек хвърля за 329 ярда – най-високата оценка в кариерата му – и тъчдаун. Той организира 56-ярдов драйв в края на четвъртата четвърт, който кикърът Йънгхоу Ку завършва с 37-ярдов фийлдгол за крайното 19:18. Тесният край Кайл Питс и ресивърът Дрейк Лондон бяха най-активните получатели на пасове на „соколите“ с по 87 и 78 ярда.

Си Джей Страуд продължи историческия старт в кариерата си в НФЛ. Новобранецът счупи рекорда за най-много опити за пас в началото на кариерата си в мача срещу „Соколите“. Хюстън обаче успя да постигне само един тъчдаун в края – тексасци все още изпитват трудности, особено в червената зона.

Соколите спечелиха третата си победа за сезона, докато Тексас претърпяха третата си загуба за сезона.

Carolina Panthers @ Detroit Lions 24:42

Ясна случка в Детройт: Лъвовете доминират в двубоя срещу Каролина Пантърс и записват четвъртата си победа за сезона, докато Каролина вече е единственият отбор без победа в НФЛ.

Особено по земя Лъвовете се оказаха по-добри. Дейвид Монтгомъри пробяга 109 ярда, включително 42-ярдов тъчдаун, с който направи резултата 7:0 още в началото, а резервният бек Крейг Рейнолдс и куотърбекът Джаред Гоф също вкараха по един тъчдаун.

Но отборът на Дан Кембъл се представи отлично и в играта на пасове въпреки отсъствието на Амон-Ра Сейнт Браун поради контузия. Гоф имаше почти перфектен ден, като хвърли 236 ярда и три тъчдауна – два от тях към новобранеца тесен крайник Сам Лапорта.

От страна на „Пантерите“ е трудно да се извлекат някакви позитиви от петата им загуба за сезона. Новобранецът Брайс Йънг сякаш все още намира себе си като куотърбек от НФЛ – срещу „Лъвовете“ той хвърли 227 ярда и два тъчдауна, но хвърли и два интерсепшъна.

Tennessee Titans @ Indianapolis Colts 16:23

Индианаполис Колтс печелят близък мач срещу Тенеси Титанс, но отново трябва да се страхуват за стартовия си куотърбек Антъни Ричардсън.

При дългоочакваното завръщане на Джонатан Тейлър (6 бягания за 18 ярда) се открояваше друг бегач на Колтс. Зак Мос прегази действително силната защита на Титаните със 165 рунг ярда и два тъчдауна, включително 56 ярда.

Новобранецът Антъни Ричардсън трябваше да напусне играта още през втората четвърт. Куотърбекът остана на земята след опит за бягане от 4 ярда и се хвана за дясното рамо – резервният Гарднър Миншу пое ролята до края на мача и завърши с единадесет паса за 155 ярда.

Нападението на Тенеси Титанс продължи да буксува, като единственият светъл лъч беше ДеАндре Хопкинс с осем улова и 140 ярда. Дерик Хенри успя да постигне само 43 ярда при бягане, а в решаващата ситуация през четвъртата четвърт защитата на Колтс спря бягащия играч на Титаните при 4 и 1 на 5-ярдовата линия на Индианаполис. Прехващането на Таннехил 30 секунди преди края на мача донесе победата на „Индианаполис Колтс“.

Колтата постигнаха третата си победа за сезона, а Титаните загубиха за трети път през този сезон.

Baltimore Ravens @ Pittsburgh Steelers 10:17

Питсбърг Стийлърс жънат победа над дивизионния съперник Балтимор Рейвънс в труден мач, благодарение на сплотената защита.

Ravens поведоха рано с 14-ярдов тъчдаун рън на бегача Джъстис Хил и се оттеглиха на полувремето с преднина от 10:3. Резултатът остана такъв до четвъртата четвърт, когато настъпи хаос. Първо, „Стийлърс“ блокираха удар на „Рейвънс“, което доведе до безопасност за Питсбърг. След това отборът на Майк Томлин вкара гол, за да намали изоставането си до 10:8.

Въпреки това, след като „Стийлърс“ загубиха топката на собствената си 10-ярдова линия при връщането на пулта, изглеждаше, че „Рейвънс“ отново контролират ситуацията, преди Ламар Джаксън да хвърли интерсепшън в крайната зона на „Питсбърг“, давайки последен шанс на Кени Пикет и нападението на „Стийлърс“.

Пикет с благодарност го прие, като изпрати ресивъра Джордж Пикенс в крайната зона с пас от 45 ярда минута преди края за крайното 17:10, подпечатано с възстановяване на фъмбъл на „Стийлърс“ секунди преди края.

Това беше втората загуба за сезона за „Рейвънс“ и третата победа за годината за „Стийлърс“.

Buffalo Bills @ Jacksonville Jaguars 20:25

В ранния лондонски мач Джаксънвил Джагуарс постигат впечатляваща победа над Бъфало Билс. Ето най-интересните моменти от мача на стадиона на Тотнъм Хотспър: