Балтимор Рейвънс пробиват билета си за плейофите с победа над Джаксънвил Ягуарс

Балтимор Рейвънс станаха първият отбор в АФК, който проби билета си за плейофите. Джаксънвил Джагуарс претърпя третата си поредна загуба в 7:23 ч.

Балтимор Рейвънс се възползваха от драфта и си осигуриха билет за плейофите още в 15-ата седмица на НФЛ.

След като победиха „Питсбърг Стийлърс“ и „Денвър Бронкос“, победата с 23:7 над „Джаксънвил Джагуарс“ им осигури петото участие в следсезонната надпревара през последните шест години.

С четвъртата си поредна победа Рейвънс са и на път да станат първи в АФК. Отборът вече има рекорд от 11-3 – най-добрият в конференцията.

Най-близките им съперници са Маями Долфинс (10:4), Канзас Сити Чийфс (9:5) и Кливланд Браунс (9:5). Браунс и Синсинати Бенгълс (8:6) са и съперници за титлата в АФК Север.

Джаксънвил Ягуарс все още са в борбата за плейофите

Въпреки третата си поредна загуба „Ягуарите“ остават в центъра на плейофната надпревара с резултат 8-6 и първото място в АФК Юг – заедно с „Индианаполис Колтс“ и „Хюстън Тексас“ (и двата 8-6).

Куотърбекът Ламар Джаксън изведе Рейвънс до победата, като хвърли 171 ярда, тъчдаун и интерсепшън, но също така сам пробяга 97 ярда.

Ходът на вечерта несъмнено беше 26-ярдовият пас на Джаксън в края на третата четвърт при 10:7, когато той избегна сака на Доуейн Смут, изтича надясно и намери Айзея Ликели. Това подготви почвата за тъчдауна на Гъс Едуард, който направи резултата 17:7.

За „Ягуарите“ това беше мач на пропуснати възможности. Само през първото полувреме те имаха четири възможности да отбележат точки, но не успяха да го направят. Брандън Макманъс пропусна два фийлдгола от над 50 ярда, а куотърбекът Тревър Лорънс се обърка два пъти. Той хвърли 264 ярда и един тъчдаун.

Лошата новина за „Рейвънс“: победата дойде на висока цена. Новобранецът Кийтън Мичъл контузи лявото си коляно в началото на четвъртата четвърт. Травми получиха и защитникът Рони Стейли (сътресение на мозъка) и предпазителят Маркъс Уилямс (слабини).