NFL: Steelers победи Browns, Tennessee спечели в продължението

The Pittsburgh Steelers are coming off an important win against the Cleveland Browns. И то въпреки че през второто полувреме трябваше да играят без своя кикър Крис Босуел. Индианаполис Колтс претърпяват поредното си поражение.Ран обобщава мачовете в 19:00 ч.

Pittsburgh Steelers в Cleveland Browns 15:10

С връщането на Бейкър Мейфийлд се стигна до дивизионен двубой между Стийлърс и Браунс. Акцентите в атака през първото полувреме могат да се преброят на пръстите на едната ръка. За тях бяха отговорни защитите и на двата отбора. Докато Бейкър Мейфийлд беше изхвърлен четири пъти от защитата на „Стийлърс“, „Браунс-Д“ хвана Бен Ротлисбъргър два пъти зад линията на пресичане.

Точно преди почивката ритащият играч на „Стийлърс“ Крис Босуел е контузен. Той получи тежък удар при фалшив пробив и получи сътресение на мозъка.

Второто полувреме започна доста обещаващо. Д’Ърнест Джонсън, героят на Кливланд от последния ден на играта, даде преднина с 10 ярда, преди Наджи Харис да направи тъчдаун за „Стийлърс“. При липсата на втори кикър „Големият Бен“ се опитва да вкара две точки, но не успява.

В последната четвърт „Стийлърс“ повеждат за първи път с тъчдаун на Пат Фреймут.

Пет минути преди края Джарвис Ландри се сбърка в половината на „Стийлърс“. Но Питсбърг не успя да се възползва от тази загуба на топка. След три разигравания движението приключи. Браунс и Бейкър Мейфийлд получиха още един шанс да спечелят мача.

Въпреки това Бейкър Мейфийлд не успя да се справи с 4&12 на човека. В резултат на това „Браунс“ не успяха да получат топката и бяха победени с 10-15 точки. След победата „Стийлърс“ са с баланс 4-3, а „Браунс“ – 4-4.

Tennessee Titans at Indianpolis Colts 34:31

След доминиращата победа над Канзас Сити Чийфс миналата седмица Титаните искаха да продължат. Въпреки това Индианаполис Колтс поеха инициативата, като завършиха първия мач с успешен пас на Карсън Уенц и Майкъл Питман и поведоха. След прехващане на Райън Танахил и още един TD пас от Венц към Питман, в средата на първата четвърт резултатът вече беше 14:0. Но Тенеси се пребори и също отбеляза два пъти през втората четвърт. Тъчдаунът на Джеф Суейм, както и 57-ярдовото TD бягане на Ей Джей Браун и голът на терена с изтичане на времето дадоха на Титаните преднина от 17-14 на полувремето.

През второто полувреме играта остана интересна. Първо беше Тенеси , който си върна преднината след тъчдаун. След това Карсън Уенц и Джак Дойл за още една промяна на водачеството.

В началото на четвъртата четвърт Ранди Бълок изравнява резултата с гол от игрално поле – 24:24. С едно прехващане, което Титаните успяха да отнемат на 2 ярда в крайната зона на Колтс, победата изглеждаше подпечатана. Но силна атака на Колтс и бърз тъчдаун 22 секунди преди края отново изравниха резултата и доведоха мача до продължения.

И двата отбора трябваше да завършат първите си атаки с удари. При втория опит на Колтс Уенц хвърли прехващане. С гол от 44 ярда Титаните печелят мача и вече са с баланс 6-2. Колтс трябва да приемат още едно близко поражение и са с баланс 3-5.

Cincinnati Bengals в New York Jets 34:31

Играта в Ню Йорк започна с необичайни сцени. През този сезон Джетс все още не са успели да спечелят точки през първата четвърт. След тъчдауна Джетс поведоха със 7:0 още в началото. В следващия момент Уайт беше убедителен и донесе освен всичко друго и всичките си първи десет паса към човека, преди да хвърли два интерсепшъна, които обаче Бенгалс превърнаха само в седем точки. През второто тримесечие нещата се развиха по-добре за Бенгалс.

След като Джо Миксън направи бърз тъчдаун, а новобранецът Джа’Марр Чейс получи тъчдаун, Бенгалс сякаш се върнаха на правилния път. Малко преди почивката обаче „джетс“ в лицето на Бракстън Бериос намалиха изоставането си до 17:14.

Jets не се отказаха и през второто полувреме. Два гола на Мат Амендола поддържаха играта вълнуваща въпреки точа на Джо Миксън, преди да се стигне до 31:20 след точа на Тайлър Бойд. Но Джетс, които изиграха добър мач, също не позволиха това да ги притесни. Тай Джонсън се увери във връзката със силен пробив отстрани. След неуспешния опит за конвертиране за 2 точки резултатът е 31:26.

3:45 минути преди края изненадата на деня беше пълна. Бенгалс не успяха да отговорят на тъчдауна на Тайлър Крофт и успешното обръщане за 2 точки, уловени от самия куотърбек Майк Уайт, и претърпяха болезнено поражение с 34:31. Майк Уайт завърши мача с 405 ярда, три тъчдауна и две прекъсвания. По този начин Джетс са с баланс 2-5, а Синсинати претърпява третата си загуба за сезона.

Лос Анджелис Рамс в Хюстън Тексас 38-22

Огнените от Лос Анджелис влязоха в мача като явни фаворити. Още в първия етап на мача „овните“ успяха да отбележат гол. Даръл Хендерсън улови пас от Матю Стафорд и поведе. През второто тримесечие последваха гол на терена, още един тъчдаун пас на Стафорд, уловен от Робърт Уудс, и бърз тъчдаун на Хендерсън. На полувремето „овните“ водеха с 24:0 срещу „Тексас“, които така и не успяха да се включат в играта.

Още два тъчдауна на Купър Куп и Робърт Уудс изведоха „овните“ напред. При резултат 38:0 тексасците също отбелязаха първия си гол. След 1 ярда на Рекс Бъркхед и последвалия успешен PAT резултатът беше 38:7, но това не беше достатъчно. След 45-ярдов тъчдаун на Брандин Кукс, успешен онсайд кик, още един тъчдаун с успешна конверсия за 2 точки, резултатът беше 38:22. Това обаче трябваше да остане с опит за връщане.

Овните печелят мача, който въпреки резултата никога не е бил застрашен, с 38:22 и подобряват рекорда си на 7-1, докато тексасците допускат седмото си поражение.

Philadelphia Eagles в Detroit Lions 44:6

За Лъвовете това беше ясно още преди мача. Празнувайте победа, за да избегнете четвъртия старт от 0-8 в историята на клуба. Много бързо обаче стана ясно, че това не може да бъде избегнато. След бързите тъчдауни на Бостън Скот и Джордан Хауърд и един гол на терена, на полувремето резултатът вече беше 17:0 за гостите.

През третото тримесечие ситуацията се влоши. Орлите вкараха колкото искаха. И Скот, и Хауърд отбелязват втория си тъчдаун. Дариус Слей възстанови една грешка и я вкара на 33 ярда в крайната зона на Лъвовете.

При резултат 41:0 „орлите“ започнаха да дават почивка на стартовите си играчи. Работният ден на Джейлън Хъртс беше приключил. Безумие: въпреки 41-те точки на своя отбор, той остава без тъчдаун пас.

След това не се случи много повече. Орлите спечелиха с 44:6 в Детройт, с което за четвърти път започнаха с 0-8.

Miami Dolphins в Buffalo Bills 11:26

На Бъфало Билс им отне много време, за да започнат работа. Срещу 1-6 Dolphins Джош Алън и компания се бориха дълго време. На почивката резултатът беше само 3:3.

Играта остана трудна и през второто полувреме. Гейбриъл Дейвис успя да превърне пас от 8 ярда от Джош Алън в първия тъчдаун в мача. В последната четвърт Билс поведоха с 10:3. След това те увеличиха преднината си до 17:3 със Stefon Diggs TD.

Но делфините останаха в играта. Туа Таговайлоа се втурна в крайната зона, а последвалото преобразуване за 2 точки също беше успешно. Гол на Тайлър Бас и 7-ярдов бърз тъчдаун на Джош Алън малко преди края на мача осигуриха победата на Билс с 26:11.

Carolina Panthers в Atlanta Falcons 19:13

Играта започна зле за Каролина Пантърс. При първото разиграване на мача бегачът Чуба Хъбард губи топката. Въпреки това Мат Райън и Атланта Фалконс не можаха да отпразнуват първия тъчдаун до втората четвърт, когато Кордарел Патерсън вкара 15-ярдов пас в крайната зона за 10:3. Два полеви гола на Зейн Гонзалес направиха резултата близък 10:9 на почивката.

Още един гол и тъчдаун на Куба Хъбард в последната четвърт направиха мача двуостър за „соколите“.

В края Мат Райън извърши важно прекъсване. Стефън Гилмор, бивш патриот и новодошъл в „Пантерите“, прехвана опит за пас на Райън в първия си мач за „Пантерите“. Йонгхое Коо успя да вкара гол, но не успя да предотврати поражението с 19:13.