NFL: Indianapolis Colts победи San Francisco 49ers – битката с дъжда се превръща в празник на оборота

The Indianapolis Colts beat the San Francisco 49ers in the Monday Night Game of the 7th NFL game day. Така нареченият „циклон-бомба“ причинява бурно дъждовно време в Калифорния. И двете нападения имат съответните проблеми.

Мюнхен – Това беше мач, в който и двата отбора трябваше да се справят с неблагоприятните метеорологични условия: В крайна сметка Индианаполис Колтс спечели с 30:18 срещу Сан Франциско 49ърс. Основната причина за победата беше защитата на „Колтс“, която направи общо четири обрата.

Калифорнийците започнаха добре под проливния дъжд. Илайджа Мичъл завърши първия мач с 14-ярдов пробив в крайната зона. Кикърът Джоуи Слай пропусна допълнителната точка, но реализира два гола през първата четвърт.

Ужасно начало за Колтс

Ситуацията при Колтс беше съвсем различна: бегачът Джонатан Тейлър се обърка още в първия мач. Карсън Уенц също се обърка през първата четвърт. Но нападението на „Инди“ се улови: първо тесният крайник Мо Али-Кокс улови тъчдаун пас, а след това фъмбъл от страна на домакините благоприятстваше бързия тъчдаун на Карсън Уенц. След пропуснатата стрелба за две точки резултатът на полувремето беше 13:12 от гледна точка на гостите.

Звездата на Колтс Тейлър вкара единствения тъчдаун през третата четвърт. Индианаполис влезе в последния период с преднина от осем точки. След тъчдаун пас на Гарополо към Дибо Самюел играта отново стана напрегната за кратко.

Гаропполо решава мача

Колетата успяха да вкарат още един гол. След това пасът на Гарополо се изплъзна през ръцете на Самюел и попадна в ръцете на корнербека на Колтс Ксавие Роудс. В следващия етап Майкъл Питман вкарва тъчдаун, за да реши мача.

Уенц завърши 17 от своите 26 паса за 150 ярда и регистрира два тъчдауна и един фъмбъл. Гарополо завърши със 181 ярда пас и един тъчдаун, но имаше и две прекъсвания и фъмбъл.

За 49-те това беше четвърто поредно поражение. С резултат 2-4 те трябва да се борят усилено, за да не загубят връзката с местата за „уайлд кард“ за следсезонната надпревара. Colts бавно намират формата си с втората си поредна победа. Но с резултат 3-4 Уенц и компания все още имат много работа, ако искат да стигнат до финала на сезона.