NFL Week 15: Green Bay Packers rozstrzygają thriller przeciwko Baltimore Ravens – Jackson backup plays big

The Green Bay Packers walczą o jedenaste zwycięstwo w sezonie przeciwko Baltimore Ravens i rezerwują sobie bilet do play-offów. San Francisco i Cincinnati również podkreślają swoje ambicje na play-offy. ran podsumowuje późne niedzielne mecze.

Green Bay Packers w Baltimore Ravens 31:30

The Green Bay Packers wygrywają najlepszy mecz 15. dnia rozgrywek. W prawdziwym futbolowym thrillerze Aaron Rodgers i spółka przetrwają powrót rozgrywającego Ravens Tylera Huntleya w ostatniej chwili.

W pierwszej połowie obie drużyny nie dawały sobie nic do zarzucenia, a do przerwy był remis 14:14.

W ciągu kolejnych 20 minut Packers zdołali zbudować pozornie bezpieczną przewagę 31-17 dzięki dwóm przyłożeniom i field goalowi, zanim nadszedł wielki moment Tylera Huntley’a. Huntley, który zastąpił kontuzjowanego Lamara Jacksona, umiejętnie poprowadził atak w dół boiska i zdobył dwa tak potrzebne przyłożenia.

Na 45 sekund przed końcem meczu, trener Ravens John Harbaugh zdecydował się na to, co wydawało się być go-ahead two-point conversion, zamiast kopać tying extra point. Packers cornerback Eric Stokes deflected Huntley’s pass dać Packers ich 11 zwycięstwo w sezonie i uczynić Green Bay pierwszy zespół, aby zrobić playoffy.

Huntley zaliczył 215 jardów podaniem i dodatkowo 76 jardów biegiem. 23-latek był autorem wszystkich przyłożeń Ravens (dwa podania, dwa pchnięcia).

Gwiazda Packers Aaron Rodgers zdobył 268 jardów i trzy przyłożenia. Weteran wyrównał rekord przyłożeń Bretta Favre’a (442 przyłożenia).

Z 11-3, Packers zapewniają sobie pozycję lidera w NFC. Baltimore, w międzyczasie, wysuwa się z pierwszego miejsca w AFC North z szóstą porażką w sezonie (8-6).

Atlanta Falcons w San Francisco 49ers 13:31

San Francisco 49ers podkreślili swoje playoffowe ambicje. Przeciwko słabszej drużynie Falcons, ofensywa trenera Kyle’a Shanahana znów była w szczytowej formie, zdobywając w sumie cztery przyłożenia. Quarterback Jimmy Garappolo zanotował 235 jardów, a running back Jeff Wilson również zaimponował 110 jardami.

Atlanta utrzymywała się w zasięgu ręki w pierwszej połowie, ale straciła sporo terenu po zmianie końcówek i zdołała zdobyć tylko jeden field goal. Rozgrywający Matt Ryan był odpowiedzialny za jedyne przyłożenie Falcons, ale stracił też fumble.

Weteran zakończył mecz z 213 jardami podaniowymi, a sam dołożył 20 jardów.

Z rekordem 6-8, Atlanta wydaje się być teraz poza wyścigiem o playoffy. San Francisco, z ośmioma zwycięstwami i tylko sześcioma porażkami, wciąż ma największe szanse na awans do postseason.

Cincinnati Bengals w Denver Broncos 15:10

Po niespektakularnym występie Cincinnati Bengals zajęli pierwsze miejsce w AFC North.

Dopiero pod koniec trzeciej kwarty atak Bengals zdobył swoje pierwsze i jedyne przyłożenie: Tyler Boyd znalazł się w strefie punktowej przeciwnika po 56-jardowym podaniu od rozgrywającego Joe Burrowa i zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Denver nie potrafiło zdobyć więcej punktów w decydującej kwarcie.

Cieniem na meczu położyła się poważna kontuzja passera Broncos, Teddy’ego Bridgewatera, który leżał bez ruchu na ziemi po nieudanej próbie płotkarskiej. 29-latek został zastąpiony przez Drew Locka, który również zdobył jedyne przyłożenie dla Denver.

Bridgewater do momentu kontuzji zanotował 98 jardów, Lock nie wyszedł poza 88 jardów. Rozgrywający Bengals Joe Burrow zaliczył 157 jardów.

Cincinnati jest na szczycie AFC North (8-6) po ósmej wygranej w sezonie. Broncos przyjeżdżają z rekordem 7-7.