Седмица 15 в НФЛ: Green Bay Packers решават трилъра срещу Baltimore Ravens – резервният играч Джаксън играе силно

The Green Bay Packers are fighting their way to their eleventh victory of the season against the Baltimore Ravens and book their play-off ticket. Сан Франциско и Синсинати също подчертават амбициите си за участие в плейофите. ран обобщава късните неделни мачове.

Green Bay Packers в Baltimore Ravens 31:30

Грийн Бей Пакърс печелят топ мача на 15-ия ден. В един истински футболен трилър Аарон Роджърс и компания оцеляват в последната минута, когато плеймейкърът на „Рейвънс“ Тайлър Хънтли се завръща.

През първото полувреме двата отбора не си дадоха нищо, като на почивката резултатът беше 14:14.

През следващите 20 минути Packers успяха да натрупат привидно сигурна преднина от 31:17 с помощта на два тъчдауна и един фийлд гол, преди да дойде големият момент на Тайлър Хънтли. Хънтли, който замени контузения Ламар Джаксън, умело поведе нападението по терена и отбеляза двата така необходими тъчдауна.

В оставащите 45 секунди треньорът на Ravens Джон Харбо избра това, което изглеждаше като двуточково преобразуване, вместо да изстреля допълнителната точка за изравняване. Корнербекът на „Пакърс“ Ерик Стоукс отклонява паса на Хънтли, за да донесе на „Пакърс“ 11-ата победа за сезона и да направи „Грийн Бей“ първия отбор, който ще играе в плейофите.

Хънтли завърши с 215 ярда пас и пробяга още 76 ярда. 23-годишният играч е автор на всички тъчдауни на Ravens (два паса и два рунда).

Звездата на Пакърс Аарон Роджърс записа 268 ярда и три тъчдауна, като ветеранът изравни рекорда на Брет Фавър за тъчдаун на франчайза (общо 442 тъчдауна).

С 11-3 Пакърс си осигуряват първата позиция в NFC. Междувременно Балтимор се измъкна от първото място в АФК Север с шестата си загуба за сезона (8-6).

Atlanta Falcons в San Francisco 49ers 13:31

Амбициите на Сан Франциско 49ers за участие в плейофите са подчертани. Срещу превъзхождащия отбор на „Соколите“ нападението на старши треньора Кайл Шанахан отново беше във върхова форма, като отбеляза общо четири тъчдауна. Куотърбекът Джими Гараполо записа 235 ярда, а бегачът Джеф Уилсън също впечатли със 110 ярда.

Атланта се задържа на дистанция през първото полувреме, но загуби много след смяната на краищата и успя да вкара само един гол. Плеймейкърът Мат Райън беше отговорен за единствения тъчдаун на „соколите“, но също така загуби фъмбъл.

Ветеранът завърши мача с 213 ярда пас и сам добави 20 ярда.

С резултат от 6-8 точки Атланта изглежда е извън надпреварата за плейофите. Сан Франциско, с осем победи и само шест загуби, все още има най-големи шансове за класиране след края на сезона.

Cincinnati Bengals в Denver Broncos 15:10

С не особено впечатляващо представяне Синсинати Бенгалс заеха първото място в AFC North.

Едва в края на третата четвърт Бенгалс отбелязаха първия и единствен тъчдаун: Ресивърът Тайлър Бойд попадна в противниковата крайна зона след 56-ярдов пас от плеймейкъра Джо Бъроу, осигурявайки преднина за своя отбор. Денвър не успя да отбележи повече точки в решителната четвърт.

Играта беше помрачена от сериозна контузия на пасажера на Бронкос Теди Бриджуотър, който лежеше неподвижно на земята след неуспешен опит за преодоляване на препятствие. Впоследствие 29-годишният играч бе заменен от Дрю Лок, който отбеляза и единствения тъчдаун за Денвър.

Бриджуотър записа 98 ярда до контузията си, а Лок не надхвърли 88 ярда. Куотърбекът на Бенгалс Джо Бъроу завърши със 157 ярда.

Синсинати е на върха на AFC North (8-6) след осмата си победа за сезона. Бронкосите са с резултат 7-7.