NFL Week 14: Chiefs deklasują Raiders, Falcons pokonują Panthers

Kansas City Chiefs już w pierwszej połowie postawili sprawę jasno przeciwko Raiders z Las Vegas. Atlanta Falcons nieznacznie pokonali Carolina Panthers. bieg podsumowuje mecze z godziny 19.00.

Las Vegas Raiders w Kansas City Chiefs 9:48

Kansas City Chiefs wygrali swój szósty mecz z rzędu. Rozgrywający Patrick Mahomes rzucił na 258 jardów i dwa przyłożenia. Biegacz Clyde Edwards-Helaire zdobył dwa przyłożenia.

Mecz nie mógł rozpocząć się bardziej pechowo z punktu widzenia Raiders. Już w pierwszym zagraniu, running back Josh Jacobs stracił piłkę, która została zwrócona na przyłożenie przez Mike’a Hughesa. Jeszcze przed przerwą Chiefs stworzyli podstawy do odniesienia zdecydowanego zwycięstwa. Cztery podjazdy z rzędu zakończyły się przyłożeniem.

Pomogły w tym kolejne przewinienia Raiders. Quarterback Derek Carr (263 YDS) rzucił przechwyt, który był bardziej winą pass receivera Fostera Moreau. Hunter Renfrow również popełnił błąd w grze. W połowie meczu Chiefs prowadzili już 35-0. Zgodnie z oczekiwaniami, zwycięstwo nie było już zagrożone.

Chiefs mają na swoim koncie dziewięć zwycięstw i cztery porażki, natomiast Raiders mają bilans 6-7.

Atlanta Falcons w Carolina Panthers 29:21

With the Falcons and Panthers entering the game with a 5-7 record, both teams were fighting for what could be their last playoff chances.

Cam Newton (178 jardów podaniowych), rozgrywający Caroliny, sam pobiegł po pierwsze przyłożenie w meczu, ale też pozwolił na pick six na początku drugiej kwarty. Do przerwy było 17-7 na korzyść Sokołów.

Gra znów zrobiła się emocjonująca w końcowej fazie: na 3:11 minuty przed końcem Pantery zmniejszyły deficyt do 21:29 dzięki przyłożeniu. Atlanta nie zrezygnowała jednak z prawa do ataku. Rozgrywający Matt Ryan rozegrał raczej mało spektakularny mecz, zaliczając 190 jardów i jedno przyłożenie. Sokoły mają teraz bilans 6-7, a Pantery 5-8.

Jacksonville Jaguars at Tennessee Titans 0:20

Number 1 pick Trevor Lawrence miał czarny jak smoła dzień. Rozgrywający Jacksonville Jaguars rzucił cztery przechwyty. W sumie wykonał 24 z 40 podań na 221 jardów. Przegrywając, Jaguary straciły ostatnią teoretyczną szansę na playoffy.

Tytani zakończyli swój pierwszy drive przyłożeniem D’Onta Foremana. Kiedy quarterback Ryan Tannehill w trzeciej tercji sam wbiegł do end zone i powiększył prowadzenie do 17-0, mecz był już praktycznie rozstrzygnięty ze względu na harmider Jaguars. Tannehill zanotował w sumie 191 jardów podaniowych. Tytani mają teraz bilans 9-4, Jaguary są 2-11.

Dallas Cowboys na Washington football team 27-20

Dallas Cowboys wygrali pojedynek dywizji z drużyną futbolu amerykańskiego z Waszyngtonu. Rozgrywający Dak Prescott rzucił 211 jardów i przyłożenie, ale zanotował też dwa przechwyty.

przy czwartej próbie z drogi, quarterback Taylor Heinicke (122 YDS) fumbled. Obrońca Cowboys Dorance Armstrong odebrał piłkę i wniósł ją z powrotem do strefy końcowej, dając tym samym prowadzenie 18-0. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 24-0.

Jednak w drugiej połowie meczu znów zrobiło się ciekawie. Dak Prescott nie trafił pick six, dzięki czemu Waszyngton zbliżył się na 20:27. Kiedy odzyskali posiadanie piłki na 3:04 minuty przed końcem, fumble zakończyło ich ostatnią nadzieję na powrót do gry. Cowboys mają bilans 9-4, Washington 6-7.

New Orleans Saints w New York Jets 30-9

New Orleans Saints zakończyli swoją negatywną passę pięciu porażek z rzędu. Quarterback Taysom Hill był szczególnie przekonujący w biegu, dostając się do strefy końcowej dwa razy i kończąc 15 z 21 podań na 175 jardów. Biegacz Alvin Kamara również przebiegł 120 jardów i zdobył przyłożenie.

rozgrywający Jets Zach Wilson nie miał żadnych przewinień, ale wykonał tylko 19 z 42 podań na 202 jardy. Gra biegowa była prawie nieobecna z łączną liczbą 78 jardów. Nowy Orlean zachowuje swoje szanse na playoffy z rekordem 6-7. Z kolei Jets, z bilansem 3-10, nie mają już szans na postseason.

Seattle Seahawks w Houston Texans 33:13

Teksańczycy zaczęli idealnie, kończąc swój pierwszy drive przyłożeniem od Davida Millsa do Brevina Jordana. Jednak w dalszej części meczu dołożyli tylko dwa gole z pola.

Na 7:34 przed końcem meczu Seahawks wyrównali na 27-13 dzięki przyłożeniu Russella Wilsona do Geralda Everetta, a gdy Rashaad Penny, który uzyskał 137 jardów, zdobył swoje drugie przyłożenie w kolejnym podaniu, mecz został ostatecznie rozstrzygnięty.

Russell Wilson, rozgrywający Seahawks, zdobył 260 jardów i dwa przyłożenia. Tyler Lockett był jego ulubieńcem z 142 jardami odbiorczymi. Rozgrywający Teksańczyków David Mills mimo porażki zagrał bardzo dobre spotkanie, zaliczając 331 jardów i zdobywając przyłożenie. Seahawks poprawiają swój rekord do 5-8, Texans są 2-11.