NFL Week 14: Chiefs надделяват над Raiders, Falcons побеждават Panthers

The Kansas City Chiefs have already made things clear against the Las Vegas Raiders in the first half. Атланта Фалкънс победи Каролина Пантърс с малко.Ран обобщава мачовете в 19:00 ч.

Las Vegas Raiders в Kansas City Chiefs 9:48

Канзас Сити Чийфс спечелиха шестия си пореден мач. Куотърбекът Патрик Махоумс хвърли 258 ярда и два тъчдауна. Бягащият бек Клайд Едуардс-Хелаир направи два тъчдауна.

Мачът не можеше да започне по-несполучливо от гледна точка на Raiders. Още при първото разиграване Джош Джейкъбс губи топката, която е върната за тъчдаун от Майк Хюз. Още преди почивката шефовете положиха основите на внушителна победа. Четири поредни атаки доведоха до по един тъчдаун.

Това беше подпомогнато от допълнителни обрати от страна на Raiders. Куотърбекът Дерек Кар (263 YDS) хвърли интерсепшън, за който по-скоро беше виновен получателят на паса Фостър Моро. Хънтър Ренфроу също има фалцет. На полувремето Вождовете вече водеха с 35:0. Както се очакваше, победата вече не беше в опасност.

Шефовете вече имат девет победи и четири загуби, а Рейдърс – 6-7.

Atlanta Falcons в Carolina Panthers 29:21

Като „Соколите“ и „Пантерите“ влязоха в мача с по 5-7 точки, и двата отбора се бореха за това, което можеше да се окаже последният им шанс за плейофите.

Куотърбекът на „Каролина“ Кам Нютън (178 ярда при преминаване) сам отбеляза първия тъчдаун в мача, но също така допусна и шести пробив в началото на второто тримесечие. На почивката резултатът беше 17:7 в полза на „соколите“.

В последната фаза играта отново стана вълнуваща: 3:11 минути преди края на мача „Пантерите“ намалиха изоставането си до 21:29 с тъчдаун. Атланта обаче не отстъпи правото си на атака. Куотърбекът Мат Райън изигра доста невзрачен мач със 190 ярда и един тъчдаун. Соколите са с баланс 6-7, а Пантерите – 5-8.

Jacksonville Jaguars в Tennessee Titans 0:20

Избор номер 1 Тревър Лорънс имаше черен ден. Куотърбекът на Джаксънвил Джагуарс хвърли четири прекъсвания. Общо той завърши 24 от 40-те си паса за 221 ярда. Със загубата „Ягуарс“ загубиха последния си теоретичен шанс за участие в плейофите.

Титаните завършиха първия си мач с тъчдаун на Д’Онта Форман. Когато куотърбекът Райън Танехил сам навлезе в крайната зона през третия период и увеличи преднината си на 17:0, мачът на практика беше решен поради безпощадността на „Ягуарите“. Танехил записа общо 191 ярда пас. Титаните са с баланс 9-4, а Ягуарите – 2-11.

Далас Каубойс в отбора по футбол на Вашингтон 27-20

Далас Каубойс спечелиха двубоя срещу футболния отбор на Вашингтон. Куотърбекът Дак Прескот хвърли 211 ярда и един тъчдаун, но направи и два интерсепшъна.

при четвъртия опит куотърбекът Тейлър Хайнике (122 YDS) се обърка. Защитникът на „каубоите“ Доранс Армстронг взе топката и я върна в крайната зона за успокояваща преднина от 18:0. На почивката те водят с 24:0.

През втората половина на мача обаче нещата отново станаха вълнуващи. Дак Прескот пропусна да вземе шестица, така че Вашингтон се приближи до 20:27. Когато те си върнаха владението 3:04 минути преди края на мача, една грешка сложи край на последната им надежда за обрат. Каубоите са с 9-4 точки, а Вашингтон – с 6-7.

Ню Орлиънс Сейнтс в Ню Йорк Джетс 30-9

Нюорлеанските светци сложиха край на негативната си серия от пет поредни загуби. Куотърбекът Тайсъм Хил беше особено убедителен в играта, като влезе два пъти в крайната зона и подаде 15 от своите 21 паса за 175 ярда. Бегачът Алвин Камара също пробяга 120 ярда и направи тъчдаун.

Куотърбекът на „Джетс“ Зак Уилсън нямаше обрати, но изпълни само 19 от 42 паса за 202 ярда. Играта с бягане почти не присъстваше – общо 78 ярда. Ню Орлиънс запазва шансовете си за плейофите с резултат 6-7. От друга страна, Джетс, които са с баланс 3-10, вече нямат шанс да се класират за следсезонната фаза.

Seattle Seahawks в Houston Texans 33:13

Тексасците започнаха идеално, като завършиха първия си мач с тъчдаун пас от Дейвид Милс към Бревин Джордан. До края на мача обаче те добавиха само два гола.

7:34 минути преди края на мача „морските ястреби“ направиха резултата 27:13 с тъчдаун пас на Ръсел Уилсън към Джералд Еверет. Когато Рашаад Пени, който натрупа общо 137 ярда, вкара втория си тъчдаун на следващия ход, мачът беше окончателно решен.

Ръсел Уилсън, куотърбекът на „морските ястреби“, постигна 260 ярда и два тъчдауна. Тайлър Локет беше любимата му приемна станция със 142 получени ярда. Плеймейкърът на Тексас Дейвид Милс изигра силен мач въпреки загубата – 331 ярда и един тъчдаун. Морските ястреби подобриха резултата си до 5-8, а Тексас – до 2-11.