NFL Week 13: Tampa Bay Buccaneers pokonują Falcons, St. Brown daje Lions pierwsze zwycięstwo

Tampa Bay Buccaneers kontynuują zwycięską passę przeciwko Atlancie Falcons. Amon Ra St. Brown zapewnia pierwsze zwycięstwo dla Detroit Lions. Indianapolis Colts nie mają żadnych problemów z Houston Texans. ran podsumowuje mecze o 19:00.

Tampa Bay Buccaneers at Atlanta Falcons 30:17

Tampa Bay Buccaneers wygrali swój trzeci mecz z rzędu. Pierwszy drive Buccaneers zakończył się przyłożeniem Toma Brady’ego do Leonarda Fournette’a. Brady miał dobrą pierwszą połowę z trzema przyłożeniami, aż do momentu, gdy nie trafił w pick six na krótko przed przerwą. Tym samym przewaga Tampa Bay zmniejszyła się do 20:17.

Tuż przed końcem trzeciej tercji Brady po raz drugi rzucił przyłożenie do Roba Gronkowskiego, powiększając przewagę do 27:17. W sumie rozgrywający miał 368 jardów podaniowych. Jego ulubionym przyjmującym był Chris Godwin, który zanotował 143 jardy odbiorów.

W obronie Ndamukong Suh i Vita Vea mieli po dwa sacki i dwa tackle for loss. Matt Ryan, rozgrywający Falcons, doszedł do 297 jardów podaniowych, jednak pozostał bez przyłożenia.

Tampa Bay ma na koncie dziewięć zwycięstw i trzy porażki. Rekord Atlanty to 5-7.Warto zwrócić uwagę, że Brady w swojej karierze mierzył się z Falcons dziesięć razy i wszystkie mecze wygrał.

Minnesota Vikings w Detroit Lions 27-29

Susza Lionsów dobiegła końca: Niemiecki wide receiver Amon Ra St. Brown zapewnił Detroit pierwsze zwycięstwo w sezonie swoim pierwszym podaniem na przyłożenie. W sumie w tym meczu debiutant złapał podania na 86 jardów.

W drugiej kwarcie Wikingowie rzucili 20 punktów i na przerwę schodzili z prowadzeniem 6:20. Na dwanaście minut przed końcem meczu Minnesota wróciła na prowadzenie 21:23. Nie udało się jednak doprowadzić do dwupunktowej konwersji.

Ostatnia faza była ciekawa. Stojąc na własnej linii 28 jardów, Lwy podjęły czwartą próbę z jednym jardem w zapasie. Tutaj quarterback Jared Goff (296 YDS, 3 TD) stracił fumble, dzięki czemu Vikings mogli odwrócić losy meczu przyłożeniem.

Ale to nie był koniec meczu. Lwy miały niecałe dwie minuty na zapewnienie sobie pierwszego zwycięstwa. W ostatniej akcji meczu Goff rzucił touchdown pass do Amona Ra St.

Indianapolis Colts w Houston Texans 31:0

Indianapolis Colts nie mieli problemów przeciwko Houston Texans. Najlepszym zawodnikiem meczu był biegacz Jonathan Taylor, który przebiegł 143 jardy i zdobył dwa przyłożenia. Quarterback Carson Wentz nie zagrał spektakularnie, ale zagrał bezbłędnie. Wykonał 16 ze swoich 22 podań na 158 jardów, rzucił jedno przyłożenie i nie rzucił żadnego przechwytu.

Obrona Colts również była znakomita, nie pozwalając na zdobycie ani jednego punktu. Al-Quadin Muhammad i Kemoko Turay byli szczególnie widoczni z dwoma sackami i dwoma tacklami za straty każdy. Tyrod Taylor i Davis Mills, dwaj rozgrywający Teksańczyków, zdobyli łącznie tylko 94 jardy. Colts są 7-6, Texans 2-10.

Philadelphia Eagles w New York Jets 33:18

Philadelphia Eagles wyszli na prowadzenie w meczu z New York Jets. Rezerwowy rozgrywający Gardner Minshew włączył się do przyzwoitej gry z 242 jardami i dwoma przyłożeniami. Dallas Goedert zdobył 105 jardów i dwa przyłożenia. Szczególnie skuteczny był Miles Sanders, który zaliczył 120 jardów biegowych.

Nowy Jork opierał się głównie na grze podaniami. Zach Wilson zaliczył 23 z 38 prób podań na 226 jardów i dwa przyłożenia, ale rzucił też jeden przechwyt.

Arizona Cardinals w Chicago Bears 33:22

Arizona Cardinals stają się pierwszą drużyną w NFL, która świętuje dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Quarterback Kyler Murray powrócił po kontuzji i był szczególnie skuteczny w bieganiu. Przebiegł 59 jardów i zdobył dwa przyłożenia, a także zanotował 123 jardy i dwa przyłożenia. Te ostatnie zostały złapane przez Jamesa Connera i DeAndre Hopkinsa.

Wielkim pechowcem dla Bears był Andy Dalton. Rozgrywający zanotował 229 jardów podaniowych i dwa przyłożenia, ale rzucił cztery przechwyty. W wyniku tej porażki Bears mają bilans 4-8.

New York Giants w Miami Dolphins 9:20

Miami Dolphins wygrali piąty mecz z rzędu, poprawiając swój rekord do 6-7. Rozgrywający Tua Tagovailoa kontynuował swoją dobrą formę z ostatnich tygodni, rzucając na 244 jardy i dwa przyłożenia. Najskuteczniejszym strzelcem był Jaylen Waddle, który zaliczył 90 jardów. W obronie szczególną uwagę przykuwał Jaelan Phillips, który zaliczył dwa sacki i dwa tackle for loss.

Mike Glennon zastąpił kontuzjowanego rozgrywającego Daniela Jonesa w drużynie New York Giants, zaliczając 23 z 44 prób podań na 187 jardów, ale nie rzucił przyłożenia i zanotował przechwyt. Tylko kicker Graham Gano dostarczył punkty. Giants mają cztery zwycięstwa i osiem porażek.