NFL Week 13: Tampa Bay Buccaneers победи Falcons, St.Brown даде на Lions първа победа

Тампа Бей Buccaneers продължават победната си серия срещу Атланта Falcons. Амон Ра Сейнт Браун осигурява първата победа на Детройтските лъвове. Индианаполис Колтс нямат проблеми с Хюстън Тексас.Ран обобщава мачовете в 19:00 ч.

Tampa Bay Buccaneers в Atlanta Falcons 30:17

Тампа Бей Бъкейнърс спечели третия си пореден мач. Първият удар на „Букканърс“ завърши с тъчдаун пас от Том Брейди към Леонард Фурнет. Брейди изигра добро първо полувреме с общо три тъчдауна, докато не пропусна да вземе шестица малко преди почивката. Това намали преднината на Тампа Бей до 20:17.

Малко преди края на третия период Брейди подаде тъчдаун на Роб Гронковски за втори път, увеличавайки преднината си до 27:17. Като цяло куотърбекът има 368 ярда пас. Любимата му приемна станция беше Крис Годуин, който записа 143 ярда.

В защита Ндамуконг Сух и Вита Веа имат по два сака и две борби за загуба. Мат Райън, плеймейкърът на „соколите“, стигна до 297 ярда пас, но остана без тъчдаун.

Тампа Бей има рекорд от девет победи и три загуби. Рекордът на Атланта е 5-7.Една забележителна странична бележка: Брейди се е изправял срещу „Соколите“ десет пъти в кариерата си и е спечелил всички мачове.

Minnesota Vikings в Detroit Lions 27-29

Сушата суша на Лъвовете приключи: Германският ресивър Амон Ра Сейнт Браун осигури първата победа на Детройт за сезона с първия си тъчдаун пас. Общо в този мач новобранецът улови пасове за 86 ярда.

Викингите допуснаха 20 точки през втората четвърт и така се оттеглиха на полувремето с изоставане от 6:20. Дванадесет минути преди края на мача Минесота се върна в играта с 21:23. Въпреки това преобразуването за две точки не успява.

Заключителната фаза беше любопитна. Застанали на 28-ярдовата си линия, Лъвовете изпълниха четвъртия си опит, като им оставаше един ярд. Тук куотърбекът Джаред Гоф (296 YDS, 3 TD) загуби фъмбъл, така че Викингите можеха да обърнат играта с тъчдаун.

Но това не беше краят на играта. На Лъвовете им оставаха малко по-малко от две минути, за да постигнат първата си победа. В последното изиграване на мача Гоф подаде тъчдаун на Амон Ра Сейнт Браун.

Indianapolis Colts at Houston Texans 31:0

Индианаполис Колтс нямаше проблеми срещу Хюстън Тексас. Мъжът на мача беше Джонатан Тейлър, който пробяга 143 ярда и два тъчдауна. Куотърбекът Карсън Уенц не игра зрелищно, но игра безупречно. Той изпълни 16 от 22-те си паса за 158 ярда, хвърли един тъчдаун и не направи нито едно прекъсване.

Защитата на Колтс също беше изключителна, като не допусна нито една точка. Ал-Куадин Мохамед и Кемоко Турай бяха особено забележими с по два сака и две борби за загуба. Тайрод Тейлър и Дейвис Милс, двамата куотърбеци на Тексас, общо записаха само 94 ярда. Колтс са 7-6, а Тексас – 2-10.

Philadelphia Eagles в New York Jets 33:18

Пиладелфия Ийгълс излязоха начело срещу Ню Йорк Джетс. Резервният куотърбек Гарднър Миншу изигра приличен мач с 242 ярда и два тъчдауна. Далас Гьодерт улови пасове за 105 ярда и два тъчдауна. Майлс Сандърс също беше особено ефективен със 120 ярда при бързане.

Ню Йорк разчиташе основно на играта с пасове. Зак Уилсън завърши 23 от 38-те си опита за подаване на пас за 226 ярда и два тъчдауна, но хвърли и един пресечен удар.

Arizona Cardinals в Чикаго Беърс 33:22

Кардиналите от Аризона стават първият отбор в НФЛ, който празнува десетата си победа за сезона. Куотърбекът Кайлър Мъри се завърна след контузия и беше особено ефективен в играта с топката. Той пробяга 59 ярда и два тъчдауна, а също така записа 123 ярда и два тъчдауна. Последните бяха уловени от Джеймс Конър и ДеАндре Хопкинс.

Големият късметлия за „мечките“ беше Анди Далтън. Куотърбекът записа 229 ярда пас и два тъчдауна, но хвърли четири интерсепшъна. Загубата на „мечките“ е с баланс 4-8.

Ню Йорк Джайънтс в Маями Долфинс 9:20

Делфините от Маями спечелиха петия си пореден мач и подобриха резултата си до 6-7. Куотърбекът Туа Таговайлоа продължи силната си форма от последните седмици, като хвърли 244 ярда и два тъчдауна. Джейлън Уодъл беше най-ефективният приемник с 90 ярда пас. В защита Джейлан Филипс привлече особено внимание с два сака и две борби за загуба.

Майк Гленън замени контузения куотърбек Даниел Джоунс за Ню Йорк Джайънтс, като изпълни 23 от 44-те си опита за 187 ярда, но не хвърли тъчдаун и записа прекъсване. Само кикърът Греъм Гано осигури точки. Гигантите имат четири победи и осем загуби.