NFL: Packers pokonują Seahawks, wymarzony comeback Cama Newtona

Obrona Green Bay Packers nie pozwala Seahawks na zdobycie ani jednego punktu. Cam Newton świetnie rozpoczął swój powrót z Carolina Panthers i świętuje spektakularne zwycięstwo nad Arizona Cardinals. NFL News podsumowuje mecze o 22:00.

Seattle Seahawks at Green Bay Packers 0:17

Prawie 50 minut gry minęło zanim padło pierwsze przyłożenie w tym meczu. Przy trzeciej próbie AJ Dillon dostał się do strefy końcowej na trzy jardy – 10:0 dla Packers. Seattle z kolei pozostało nieszkodliwe w ataku. Wilson rzucił swój drugi przechwyt w głębokim podaniu do strefy końcowej. Tym razem piłkę przechwycił Adrian Amos.

W momencie, gdy do końca meczu pozostały niespełna dwie minuty, Dillon zdobył swoje drugie przyłożenie, dzięki któremu Packers wyszli na prowadzenie. Podczas gdy Rodgers skończył z 292 jardami, Wilson rzucił tylko 161 jardów. Nikt nie podał żadnego przyłożenia;

Packers są na bezpiecznym kursie na playoffy z ośmioma zwycięstwami i dwoma porażkami. Z kolei Seahawks mogą zacząć się z tym żegnać z bilansem 3-6.

Minnesota Vikings at Los Angeles Chargers 27:20

The Minnesota Vikings mieli lepszą końcówkę emocjonującego meczu z kilkoma zmianami prowadzenia.

Po tym jak punktowali tylko kickerzy, Kirk Cousins rzucił podanie do Tylera Conklina na pierwsze przyłożenie w meczu – 13:3 dla Vikings. Jednak Chargers mieli właściwą odpowiedź w kolejnym podaniu i również dotarli do strefy końcowej dzięki biegaczowi Larry’emu Rountree III.

W trzeciej tercji Justin Herbert podaniem do Austina Ekelera dał Los Angeles prowadzenie 17-13. Minnesota ponownie zmieniła prowadzenie, gdy Cousins po raz drugi rzucił touchdown pass do Conklina.

Podczas gdy kolejna akcja ofensywna Chargers zakończyła się już po trzech zagraniach, Minnesota zdobyła kolejne przyłożenie. Tym razem Cook trafił do strefy końcowej – 27:17 dla Vikings. Chargers zdołali zdobyć jeszcze tylko jeden field goal.

Cousins zanotował 194 jardy podaniowe i dwa przyłożenia. Ulubionym celem był Justin Jefferson, który uzyskał 143 jardy. Justin Herbert, rozgrywający Chargers, zakończył mecz z wynikiem 195 jardów, przyłożeniem i przechwytem.

Vikings mają bilans 4-5, Chargers 5-4.

Carolina Panthers na Arizona Cardinals 34-10

Returner Cam Newton miał idealny debiut. Jego dwa pierwsze zagrania w służbie Panthers doprowadziły do przyłożenia: przy pierwszym wbiegł do strefy punktowej, przy drugim podał do Robby’ego Andersona. Nie minęło siedem minut, a Carolina prowadziła 14:0.

Kicker Zane Gonzalez doprowadził do stanu 23:0 w połowie meczu dzięki trzem bramkom, a kiedy Chuba Hubbard znalazł strefę końcową w trzeciej kwarcie, a Pantery wyszły na prowadzenie 31:3 w następstwie dwupunktowej konwersji, mecz został ostatecznie rozstrzygnięty.

Arizona Cardinals, bez swojego rozgrywającego Kylera Murraya i gwiazdora DeAndre Hopkinsa z powodu kontuzji, ledwo odnalazła się w ataku. Colt McCoy zaliczył tylko 107 jardów i jeden przechwyt. Później do gry wszedł trzeci rozgrywający Chris Streveler, który rzucił na 36 jardów. Gra biegowa przyniosła tylko 65 jardów.

Rozgrywający Panthers, P.J. Walker, zastępujący kontuzjowanego Sama Darnolda, wykonał 22 z 29 podań na 167 jardów, ale także rzucił przechwyt i popełnił błąd. W kolejnym meczu może go zastąpić Newton.

Pantery mają teraz na koncie pięć zwycięstw i pięć porażek, a Cardinals wciąż świetny bilans 8-2.

Philadelphia Eagles at Denver Broncos 30:17

The Denver Broncos po dwóch zwycięstwach z rzędu znów się rozczarowali. Rozgrywający Teddy Bridgewater rzucił na 226 jardów, ale nie udało mu się zdobyć przyłożenia. Running back Melvin Gordon III był jedynym zawodnikiem Broncos, który znalazł się w strefie punktowej.

Ofensywa Eagles była bardziej efektywna. Rozgrywający Jalen Hurts zdobył 178 jardów i dwa przyłożenia. W obu przypadkach odbiorcą był DeVonta Smith. Zagranie meczu ustawił jednak Darius Slay, który przeniósł fumble 83 jardy do strefy końcowej przeciwnika.

Eagles mają teraz bilans 4-6, Broncos 5-5.