НФЛ: Пакерите побеждават Сийхоукс, мечтаното завръщане на Кам Нютън

Защитата на Грийн Бей Пакери не позволява на Сийхоукс да отбележат нито една точка. Кам Нютън започва яростно завръщането си в Каролина Пантърс и празнува гръмка победа над Аризона Кардиналс. NFL News обобщава игрите в 10 ч. вечерта.

Seattle Seahawks в Green Bay Packers 0:17

Пакерите от Грийн Бей се върнаха на правилния път срещу Сиатъл след загубата от предишната седмица, когато паднаха от Канзас Сити Чийфс.

Първото полувреме на мача обаче беше доминирано от защитниците. Мат Кросби, кикърът на „Пакърс“, осигурява единствените точки през първото полувреме с 27-ярдов фийлдгол.

През второто полувреме на мача нападението също не намери решение. Първото движение на „Морските ястреби“ приключи след пет разигравания. Packers дори не успяха да вкарат гол.

Когато Сиатъл си върна владението, те поне стигнаха до червената зона. Очакваният тъчдаун обаче не идва. Вместо това Уилсън хвърли прехващане в ръцете на Кевин Кинг.

Любопитно е, че Пакърс направиха абсолютно същата грешка на следващия етап. Те вече бяха на 15-ярдовата линия на противника, когато Роджърс, който беше подложен на натиск, също хвърли интерсепшън. Джамал Адамс прихвана топката в крайната зона.

Почти 50 минути игра минаха, преди да се случи първият тъчдаун в този мач. При третия опит Ей Джей Дилън влезе в крайната зона за три ярда – 10:0 за „Пакърс“. От друга страна, Сиатъл остана безвреден в нападение. Уилсън хвърли втория си прехванат пас в крайната зона. Този път Адриан Амос прехвана топката.

С малко по-малко от две минути до края на мача Дилън отбеляза втория си тъчдаун, за да реши мача в полза на Packers. Докато Роджърс завърши с 292 ярда, Уилсън хвърли само 161 ярда. Никой не е направил тъчдаун пас;

Пакърс са на сигурно място в плейофите с осем победи и две загуби. От друга страна, „морските ястреби“ може би започват да се сбогуват с това с рекорд от 3-6.

Minnesota Vikings в Los Angeles Chargers 27:20

Викингите от Минесота бяха по-добри в един вълнуващ мач с няколко смени на водачеството.

След като само ритнитопковците вкараха гол, Кърк Къзънс хвърли пас към Тайлър Конклин за първия тъчдаун в мача – 13:3 за „викингите“. Въпреки това Chargers намериха правилния отговор в следващия мач и също стигнаха до крайната зона чрез бегача Лари Раунтри III.

През третия период Джъстин Хърбърт даде на Лос Анджелис аванс от 17:13 с тъчдаун пас към Остин Екелер. Минесота отново поведе, когато Къзънс за втори път подаде тъчдаун на Конклин.

Докато следващото нападение на Чарджърс вече беше приключило след три изигравания, Минесота продължи със следващия тъчдаун. Този път Кук влезе в крайната зона – 27:17 за „викингите“. След това Чарджърс успяха да вкарат само още един гол.

Къзънс записа 194 ярда пас и два тъчдауна. Джъстин Джеферсън беше любимата цел със 143 ярда. Джъстин Хърбърт, плеймейкърът на Чарджърс, завърши със 195 ярда пас, един тъчдаун и едно прекъсване.

Викингите са с 4-5 точки, а Чарджърс – с 5-4.

Carolina Panthers в Arizona Cardinals 34-10

Връщачът Кам Нютън направи перфектния дебют. Първите му две разигравания в услуга на „Пантерите“ доведоха до тъчдаун: при първото разиграване той навлезе в крайната зона, а при второто хвърли тъчдаун пас към Роби Андерсън. Не бяха изминали и седем минути, когато Каролина поведе с 14:0.

Кардиналите от Аризона, които бяха без куотърбека си Кайлър Мъри и звездата си ДеАндре Хопкинс поради контузия, едва намериха своя път в нападение. Колт Маккой успя да премине само 107 ярда и да направи едно прекъсване. По-късно в игра влезе третият куотърбек Крис Стрелър и хвърли 36 ярда. Бягащата игра произведе само 65 ярда общо.

Куотърбекът на „Пантерите“ Пи Джей Уокър, който заместваше ранения Сам Дарнолд, завърши 22 от 29-те си паса за 167 ярда, но също така хвърли интерсепшън и фъмбъл. Той може да бъде заменен от Нютон в следващия мач.

Сега „Пантерите“ имат пет победи и пет загуби, а „Кардиналите“ – все още отличен резултат от 8-2.

Philadelphia Eagles в Denver Broncos 30:17

Денвърските Бронкос отново не успяха да се справят след две поредни победи. Куотърбекът Теди Бриджуотър хвърли 226 ярда, но не успя да подаде тъчдаун. Бягащият бек Мелвин Гордън III беше единственият играч на Бронкос, който влезе в крайната зона.

Нападението на „орлите“ беше по-ефективно. Куотърбекът Джейлън Хъртс има общо 178 ярда и два тъчдауна. И в двата случая получател е ДеВонта Смит. Играта на мача обаче беше създадена от Дариус Слей, който пренесе фъмбъл на 83 ярда в противниковата крайна зона.

Орлите вече са с 4-6 точки, а Бронкос – с 5-5.