Канзас Сити Чийфс отвръщат на удара с нападателна мощ: възклицателен знак при Филаделфия Ийгълс

В двубоя на двамата последни носители на Супербоул без Том Брейди Канзас Сити Чийфс се наложиха при Филаделфия Ийгълс. Старши треньорът Анди Рийд празнува 100-ната си победа с посетителите.

Мюнхен – Канзас Сити Чийфс се върнаха впечатляващо след две поражения и спечелиха гостуването си на Филаделфия Ийгълс с 42:30 (21:13). Това беше третото поредно поражение за домакините, които трябваше да се справят без Лейн Джонсън в кратък срок поради лични причини.

Двамата съперници изнесоха истински офанзивен спектакъл, който ще остане в историята на НФЛ. Това беше едва четвъртият мач в лигата без пробив.

Патрик Махоумс завърши с 278 ярда пас, включително пет тъчдауна и едно прекъсване. Джейлън Хърц събра 387 ярда пас и два тъчдауна. Тайрик Хил улови топки за 186 ярда и три тъчдауна, а Девонта Смит от Филаделфия имаше 122 ярда.

Първи тъчдаун от Едуардс-Хелер

Домакините стигнаха до гол още в първия си мач, когато Джейк Елиът вкара гол от 29 ярда. Но „Шефовете“ веднага отвърнаха на удара: Хил се протегна към пилона, но вече беше извън пределите на терена, а Клайд Едуардс-Хелаир вкара първия тъчдаун след разбъркан пас от Патрик Махоумс.

След това Далас Гедерт вкара за „орлите“, преди гостите отново да поведат – този път чрез Чийта. След като „Филаделфия“ намали преднината си до 13:14 чрез Елиът от 25 метра, малко преди почивката Джоди Фортсън допълни резултата за KC.

Тъчдаунът на „орлите“ е отменен поради наказание

В началото на второто полувреме „орлите“ имаха само 31-ярдов фийлдгол, за да стигнат до 16:21 след прихващане на Махоумс.Преди това Крис Ламънс даде на домакините още един шанс да отбележат тъчдаун заради наказание за нарушение при опита за фийлдгол, но след това Джей Джей Арсега-Уайтсайд допусна нарушение на играта.

От другата страна Дарел Уилямс увеличи преднината с четвъртия тъчдаун на KC. „Птиците“ не се предадоха и вкараха втория си тъчдаун в последния период чрез Кенет Гейнуел. Но Хил веднага добави още един за шефовете.

Голът на Смит не се брои

Иглите почти се върнаха в мача, но ДеВонта Смит беше излязъл от очертанията на бъдещия си тъчдаун, преди да го улови – резултатът не беше зачетен. За разлика от третото посещение на Хил в крайната зона. Окончателният резултат бе даден от домакините в лицето на Грег Уорд.

Това беше специален успех за Анди Рийд. Не само защото старши треньорът на Шефовете също е бил дълго време в редиците на Ийгълс. 63-годишният треньор отпразнува 100-ната си победа с KC и по този начин е първият треньор, спечелил трицифрен брой мачове в НФЛ с два различни отбора.

Следващата неделя „орлите“ ще се изправят пред ранно предизвикателство в лицето на „Каролина Пантърс“. Шефовете са домакини на Бъфало Билс в неделната нощна игра.