San Francisco 49ers pokonują Green Bay Packers: Special Teams make the difference

W niezwykle emocjonującym meczu Divisional Round, San Francisco 49ers udaje się sprawić kolejną wielką niespodziankę. Aaron Rodgers i jego Green Bay Packers po raz kolejny nie trafiają do celu.

Monachium – playoffowe szaleństwo trwa!

San Francisco 49ers sprawili kolejną wielką niespodziankę i wyeliminowali Green Bay Packers z playoffów NFL. W niezwykle emocjonującym meczu, kicker Robbie Gould wykonał decydujący field goal w ostatnich sekundach, dając 49ersom zwycięstwo 13-10. Oznacza to, że podróż dla supergwiazdy Aarona Rodgersa i spółki, którzy zaczynali te playoffy jako wielcy faworyci do wygrania Super Bowl, kończy się już po pierwszym starcie.

49ers w Packers: drużyny specjalne decydują o losach meczu

Although the Packers byli w kontroli gry przez długie okresy i wyskoczyli na wczesne prowadzenie 7-0, nie byli w stanie wyciągnąć zdecydowanej przewagi. Próba zdobycia bramki tuż przed przerwą została zablokowana przez 49ers. Po tym wydarzeniu Rodgers nadal miał problemy z uruchomieniem silnego ataku Packers. Dwa zamienione field goale przez Goulda i Masona Crosby’ego dały Packers prowadzenie 10-3.

Na niespełna pięć minut przed końcem, po raz kolejny drużyna specjalna 49ers zrobiła różnicę. Talanoa Hufanga przeniósł zablokowaną próbę rzutu karnego do strefy końcowej Packers, aby wyrównać. Ofensywa Packers nie miała odpowiedzi i musiała ponownie oddać piłkę.

Then 49ers wokół quarterback Jimmy Garoppolo pokazał silne nerwy i osiągnął odległość na próbę field goal.

Tam Gould utrzymał nerwy na wodzy i zapewnił biało-czerwony doping przy linii bocznej. Wraz z Packers wyeliminowany został również drugi seed numer jeden, po tym jak Tennessee Titans przegrali wcześniej z Cincinnati Bengals.