Сан Франциско 49ers побеждава Green Bay Packers: специалните екипи правят разликата

В изключително вълнуващ мач от дивизионния кръг Сан Франциско 49ers успява да поднесе следващата голяма изненада. Аарон Роджърс и неговите Green Bay Packers отново остават без резултат.

Munich – Лудостта на плейофите продължава!

Сан Франциско 49ers поднесе следващата голяма изненада и изхвърли Грийн Бей Пакърс от плейофите на НФЛ. В изключително вълнуващия мач ритникът Роби Гулд вкара решаващия гол в последните секунди, за да осигури на 49-те победата с 13:10. Това означава, че пътуването на суперзвездата Аарон Роджърс и компания, които започнаха тези плейофи като големи фаворити за спечелването на Супербоул, приключва още след първия мач.

49ers срещу Packers: специалните екипи решават мача

Въпреки че Пакерите контролираха играта в дълги периоди и поведоха със 7:0, те не успяха да излязат напред. Опитът за гол малко преди почивката на полувремето беше блокиран от 49-те. В последствие Роджърс продължава да изпитва затруднения да раздвижи мощното нападение на „Пакърс“. Два гола, реализирани от Гулд и Мейсън Кросби, дадоха на „Пакърс“ преднина от 10:3.

Малко по-малко от пет минути преди края на срещата специалните екипи на 49ers отново направиха разликата. Таланоа Хуфанга вкара блокиран удар в крайната зона на Packers, за да изравни. Нападението на Пакърс нямаше отговор и трябваше отново да предаде топката.

Тогава 49-те около куотърбека Джими Гарополо показаха силни нерви и достигнаха разстоянието за опит за гол на терена.

Там Гулд запазва нервите си и осигурява червено-бялата радост отстрани. Заедно с „Пакърс“ отпадна и вторият номер едно, след като „Тенеси Титанс“ вече бяха загубили от „Синсинати Бенгълс“ по-рано.