Los Angeles Rams kończą negatywną passę przeciwko Las Vegas Raiders w debiucie Mayfielda.

Los Angeles Rams zatrzymali negatywny trend dzięki mocnemu zwycięstwu w comebacku. Przeciwko Las Vegas Raiders debiutuje Baker Mayfield i szybko prowadzi swoją nową drużynę do wygranej 17-16

Munich/Inglewood – W czwartkowym meczu tygodnia 14 mgliste nadzieje playoffowe Las Vegas Raiders doznały poważnego ciosu.

Pomimo przejściowego 13-punktowego prowadzenia w czwartej kwarcie, drużyna head coacha Josha McDanielsa nie była w stanie wyjść z wygraną z Los Angeles Rams, przegrywając 16-17.

Los Angeles Rams: Mayfield debiutuje i podkręca

Liderem był rozgrywający Baker Mayfield (230 passing yards, jedno przyłożenie), który został podpisany przez Rams zaledwie kilka dni temu, aby zastąpić kontuzjowanego startera Matthew Stafforda i wszedł za Johna Wohlforda około dziesięciu minut w grze, włożył mocny występ i zaimponował w końcowym napędzie gry.

Na 1:41 przed końcem meczu 27-latek dostał piłkę i poprowadził Los Angeles z własnej linii 2 jardów do strefy końcowej przeciwnika, m.in. znajdując na 32 jardach rozgrywającego Bena Skowronka (7 odbiorów, 89 jardów).

Las Vegas Raiders: Derek Carr z nie najlepszą grą

Po drugiej stronie rozgrywający Raiders Derek Carr miał dzień do zapomnienia, 31-latek skończył zaledwie jedenaście z 20 podań na zaledwie 137 jardów. Do tego doszły dwa przechwyty, w tym jeden w czerwonej strefie. Nawet running back Josh Jacobs (pędzący 99 jardów, jedno przyłożenie) i Davante Adams (trzy połowy, 71 jardów) nie byli w stanie zapobiec porażce.

Las Vegas, z fullbackiem Jakobem Johnsonem na boisku przez 36 procent ofensywnych snapów, jest teraz 5-8 po porażce i w przyszłym tygodniu zmierzy się z New England Patriots. Rams (4-9), którzy teraz wygrali sześć z rzędu, zmierzą się z Green Bay Packers.