Лос Анджелис Рамс слага край на негативната серия срещу Las Vegas Raiders в дебюта на Мейфийлд.

Огнените от Лос Анджелис спряха негативната тенденция със силна победа. Срещу Las Vegas Raiders Бейкър Мейфийлд прави своя дебют и веднага повежда новия си отбор към победа със 17:16

Мюнхен/Ингълууд – В четвъртък вечерната игра от Седмица 14 неясните надежди на Лас Вегас Рейдърс за плейофите претърпяха тежък удар.

Въпреки временната преднина от 13 точки в четвъртата четвърт, отборът на старши треньора Джош Макданиълс не успя да постигне победа срещу Лос Анджелис Рамс, губейки с 16:17.

Лос Анджелис Рамс: Мейфийлд дебютира и се развихря

Водещ беше куотърбекът Бейкър Мейфийлд (230 ярда пас, един тъчдаун), който бе подписан от „овните“ само преди няколко дни, за да замени контузения стартер Матю Стафорд, и се появи на мястото на Джон Уолфорд около десет минути след началото на мача, представи се силно и впечатли в последния момент на играта.

Само 1:41 минути преди края на мача 27-годишният играч получи топката и изведе Лос Анджелис от собствената си линия от 2 ярда в противниковата крайна зона, като намери широкообхватния ресивър Бен Сковронек (7 рецепции, 89 ярда) в голяма игра за 32 ярда.

Лас Вегас Рейдърс: Дерек Кар с не особено добра игра

От друга страна, плеймейкърът на Raiders Дерек Кар имаше ден, който да забрави. 31-годишният играч завърши само 11 от 20 паса за 137 ярда. Освен това имаше две прекъсвания, едното от които в червената зона. Дори бягащият бек Джош Джейкъбс (99 ярда, един тъчдаун) и Даванте Адамс (три улова, 71 ярда) не успяха да предотвратят поражението.

Лас Вегас, чийто защитник Якоб Джонсън е бил на терена в 36% от атаките, е с баланс 5-8 след загубата и ще се изправи срещу Ню Инглънд Пейтриътс следващата седмица. Овните (4-9), които вече имат шест поредни победи, ще се изправят срещу Грийн Бей Пакърс.