Kansas City Chiefs deklasują Pittsburgh Steelers, Seattle Seahawks tracą ostatnią szansę na play-offy

Kansas City Chiefs dzięki triumfowi nad Pittsburgh Steelers zakwalifikowali się do play-offów. Seattle Seahawks oddają prowadzenie w ostatniej kwarcie meczu z Chicago Bears i nie mają szans na awans do fazy pucharowej. ran podsumowuje mecze o 22:00.

Pittsburgh Steelers w Kansas City Chiefs 10:36

Kansas City Chiefs zakwalifikowali się wcześniej do playoffów dzięki zdecydowanej wygranej nad Pittsburgh Steelers.

Chiefs postawili sprawę jasno już w pierwszej połowie meczu. Wszystkie cztery pierwsze zagrania ofensywne zakończyły się punktami – trzy razy przyłożeniem, raz field goalem.

Steelers zaryzykowali i na krótko przed przerwą podjęli czwartą próbę gry na własnej połowie – bezskutecznie. Kansas City nie zdołało jednak tego wykorzystać, gdyż kopacz Elliott Fry nie trafił w bramkę z 39 jardów.

Gospodarze schodzili na przerwę z prowadzeniem 23-0. Po tym zwycięstwo nie było już zagrożone. Rozgrywający Chiefs Patrick Mahomes miał 258 jardów podaniowych i trzy przyłożenia. Byron Pringle złapał dwa podania na przyłożenie.

Steelers passer Ben Roethlisberger zanotował 159 jardów podaniowych i jedno przyłożenie, ale popełnił też dwa turnovers.

Chicago Bears w Seattle Seahawks 25:24

Po rozpoczęciu ostatniej kwarty, w której przegrywali 14-24, Chicago Bears odwrócili losy meczu z Seattle Seahawks. Rozgrywający Nick Foles rozegrał przyzwoity mecz, zaliczając 250 jardów i zdobywając przyłożenie. Przyłożenie zdobyli także David Montgomery i Khalil Herbert.

Russell Wilson, rozgrywający Seattle Seahawks, rzucił na 181 jardów i dwa przyłożenia. Bardzo skuteczny był Rashaad Penny, który zdobył 135 jardów i przyłożenie. Porażka Seattle ma jednak swoje konsekwencje: Stracili swoją ostatnią teoretyczną szansę na playoffy.

Denver Broncos w Las Vegas Raiders 13:17

Las Vegas Raiders nieznacznie wyprzedzili Denver Broncos, ponieważ obrona nie pozwoliła na zdobycie punktów w drugiej połowie meczu. Rozgrywający Derek Carr rzucił na 201 jardów i przyłożenie, ale popełnił też dwa błędy. Running back Josh Jacobs okazał się bardzo skuteczny z 129 jardów, ale także spowodował fumble i turnover.

Broncos nie potrafili jednak wykorzystać tej sytuacji. Rozgrywający Drew Lock zaliczył tylko 153 jardy. Gra biegowa praktycznie nie istniała, zdobywając marne 18 jardów.