Канзас Сити Шефс надделя над Питсбърг Стийлърс, Сиатъл Сийхоукс изгубиха последния си шанс за плейофите

Канзас Сити Шефс се класира за плейофите с триумфа си над Питсбърг Стийлърс. Сиатъл Сийхоукс изпускат преднината си в последната четвърт срещу Чикаго Беърс и нямат шанс да се класират за елиминационната фаза.Ран обобщава мачовете от 22:00 ч.

Питсбърг Стийлърс в Канзас Сити Чийфс 10:36

Шефовете на Канзас Сити се класираха рано за плейофите с категорична победа над Питсбърг Стийлърс.

Шефовете изясниха нещата още през първата половина на мача. Първите четири атаки доведоха до точки – три пъти чрез тъчдаун и веднъж чрез фийлдгол.

Steelers рискуваха още в началото и малко преди почивката направиха четвърти опит в собствената си половина – без резултат. Канзас Сити обаче не успя да се възползва, тъй като кикърът Елиът Фрай пропусна 39-ярдов гол.

Домакините се оттеглиха на почивката с преднина от 23:0. След това победата вече не беше в опасност. Куотърбекът на Chiefs Патрик Махоумс има 258 ярда и три тъчдауна. Байрън Прингъл улови два тъчдаун паса.

Пасаторът на „Стийлърс“ Бен Ротлисбъргър записа 159 ярда пас и един тъчдаун, но също така извърши две обръщания.

Chicago Bears в Seattle Seahawks 25:24

След като влязоха в последната четвърт с изоставане от 14:24, Чикаго Беърс обърнаха резултата срещу Сиатъл Сийхоукс. Куотърбекът Ник Фоулс изигра приличен мач с 250 ярда пас и един тъчдаун. Дейвид Монтгомъри и Халил Хърбърт също отбелязаха по един тъчдаун.

Ръсел Уилсън, плеймейкърът на „Сиатъл Сийхоукс“, хвърли 181 ярда и два тъчдауна. Рашаад Пени беше много ефективен със 135 ярда и тъчдаун. Поражението на Сиатъл обаче има последствия: Загубиха последния си теоретичен шанс за участие в плейофите.

Денвър Бронкос в Лас Вегас Рейдърс 13:17

Лас Вегас Рейдърс едва успя да се наложи над Денвър Бронкос, тъй като защитата не допусна точки през второто полувреме на мача. Куотърбекът Дерек Кар хвърли 201 ярда и тъчдаун, но също така извърши две обръщания. Бягащият бек Джош Джейкъбс се оказа много ефективен със 129 ярда бързане, но също така предизвика грешка и обрат.

Но Broncos не успяха да се възползват. Куотърбекът Дрю Лок успя да премине само 153 ярда. Играта с бягане на практика не съществуваше, като спечели едва 18 ярда.