Green Bay Packers kibicują dzięki błędowi debiutanta Heinicke’a

The Green Bay Packers pozostają niepokonani u siebie i wygrywają także z drużyną futbolu amerykańskiego z Waszyngtonu. Przy okazji drużyna korzysta z nieostrożnie oddanego przyłożenia przez kibica Packers Taylora Heinicke’a.

Green Bay/Monachium – Silny Aaron Rodgers poprowadził swoich Green Bay Packers do zwycięstwa 24-10 (14-7) nad drużyną Washington Football Team. Rodgers zakończył mecz z trzema przyłożeniami i 274 jardami. Z kolei jego odpowiednik Taylor Heinicke (268 jardów, jedno przyłożenie, jedno przechwycenie), po początkowo dobrym początku, doświadczył goryczy w swoim pierwszym meczu z byłą ulubioną drużyną Green Bay: w drugiej połowie rozgrywający oddał dwa przyłożenia, które uważał za bezpieczne i nie zdołał tym samym utrzymać swojej drużyny w grze, choć ofensywa Waszyngtonu zdobyła znacznie więcej przestrzeni (430 jardów) niż gospodarze (304).

Packers zdobyli punkt już w pierwszej akcji meczu, dzięki przyłożeniu Davante Adamsa. Heinicke wyrównał wynik już w pierwszej kwarcie świetnym 40-jardowym podaniem do szerokiego odbiorcy Terry’ego McLaurina. Następnie, na 15 sekund przed przerwą, Rodgers zdobył kolejne przyłożenie, podając na 10 jardów do Allena Lazarda, by ponownie dać Packers prowadzenie.

Heinicke dramat w drugiej połowie

Then the Heinicke drama began: With a strip sack against him, the defence forced a turnover right at the start of the second half. Rodgers zakończył kolejną akcję podaniem do tight enda Roberta Tonyana.

Ponieważ kolano Heinicke’a dotknęło ziemi zbyt wcześnie, gdy wskakiwał do end zone, jego przyłożenie, które wydawało mu się bezpieczne, zostało słusznie odrzucone. Heinicke już wcześniej uczcił swój rzekomy wbieg do strefy końcowej Lambeau Leap – skokiem w trybuny na Packers Stadium.

W ostatniej kwarcie było jeszcze gorzej dla Heinicke z przechwytem przy próbie podania do strefy końcowej. Tak więc pogoń zakończyła się w tak naprawdę wyrównanym meczu. Green Bay natomiast w ostatniej kwarcie ponownie zdobyło bramkę, którą zdobył Mason Crosby z 39 jardów. Dla Waszyngtonu tylko kicker Chris Blewitt mógł strzelić w swoim debiucie w NFL 45-jardowego gola.

EQ St. Brown z biegiem na pierwszą pozycję

German-American wide receiver Equanimeous St. Brown miał najbardziej przyciągającą wzrok scenę dla Packers w drugiej kwarcie z biegiem 13 jardów na pierwszy dół.

Z bilansem 6-1, Packers, którzy w najbliższy czwartek zmierzą się na wyjeździe z Arizona Cardinals, wciąż są na szczycie NFC North. Z kolei Waszyngton jest pod presją w NFC East z bilansem 2-5. W meczu numer 8, drużyna zagra z Denver Broncos.