Грийн Бей Пакърс ликуват благодарение на грешката на новобранеца Хайнике

Грийн Бей Пакърс остават непобедени у дома и печелят и срещу футболния отбор на Вашингтон. В този процес отборът се възползва от небрежно подарен тъчдаун от фена на Packers Тейлър Хайнике.

Грийн Бей/Мюнхен – Силният Аарон Роджърс изведе своите „Грийн Бей Пакърс“ до победа с 24:10 (14:7) над футболния отбор на Вашингтон. Роджърс завърши с три тъчдауна и общо 274 ярда пас. Неговият колега Тейлър Хайнике (268 пас ярда, един тъчдаун пас, един интерсепшън) пък изживя горчив мач в първото си излизане срещу бившия си любим отбор Грийн Бей след първоначално доброто начало: През второто полувреме куотърбекът даде два тъчдауна, които смяташе за сигурни, и така не успя да задържи отбора си в играта, въпреки че нападението на Вашингтон успя да спечели значително повече пространство (430 ярда) от това на домакините (304).

Пакърс вкараха още в първия си мач с тъчдаун от широкоъгълния приемник Даванте Адамс. Хайнике изравни резултата през първото тримесечие с брилянтен 40-ярдов пас към ресивъра Тери Макларън. След това, 15 секунди преди почивката, Роджърс вкара още един тъчдаун с десетярдов пас към Алън Лазард и отново даде преднина на „Пакърс“.

Драмата на Heinicke през второто полувреме

Тогава започна драмата на Хайнке: с един сак срещу него защитата наложи обрат в самото начало на второто полувреме. Роджърс завършва последвалото движение с тъчдаун пас към плътния край на Робърт Тониън.

Тъй като коляното на Хайнике докосна земята твърде рано, докато скачаше в крайната зона, тъчдаунът му, който той смяташе за сигурен, правилно не беше признат. Хайнике вече беше отпразнувал предполагаемото си влизане в крайната зона със скок в Ламбо – скок в трибуните на стадиона на Пакърс.

В последната четвърт ситуацията стана още по-лоша за Хайнке с прехващане при опит за пас в крайната зона. Така преследването приключи в една всъщност равностойна игра. От друга страна, Грийн Бей вкара нов гол през последната четвърт с 39-ярдов фийлдгол на Мейсън Кросби. За Вашингтон само кикърът Крис Блуит успя да вкара гол в дебюта си в НФЛ – 45 ярда.

EQ Сейнт Браун с бягане за първи даун

Германско-американският ресивър Екуанимус Сейнт Браун изигра най-забележителната сцена за Packers през втората четвърт, като пробяга 13 ярда за първи даун.

С резултат 6-1 Пакърс, които следващия четвъртък ще посрещнат Аризона Кардиналс, все още са начело в Северната конференция на НФК. От друга страна, Вашингтон е под напрежение в Източната част на НФК с резултат 2-5. В мач номер 8 отборът трябва да играе с Denver Broncos.