Dallas Cowboys dostarczają towar: gruby pakiet dla Washington Commanders

W wyścigu o playoffy Dallas Cowboys nie okazują słabości przeciwko Washington Commanders. Zwycięstwo 45-10 to ich 13. wygrana u siebie z rzędu

Dallas Cowboys

nadal stanowią siłę na własnym stadionie!

Cowboys nie okazali słabości przeciwko Washington Commanders w Święto Dziękczynienia. Uzasadnili swoje faworyzowanie i świętowali 13. z rzędu zwycięstwo u siebie, wygrywając 45-10 w 12. tygodniu.

DOMINACJA W LICZBACH: Przeciwko Jets, Patriots, Rams, Giants i Commanders, Cowboys mają różnicę punktów 205-60 na AT&T Stadium.

Po Philadelphia Eagles (9-1), amerykańska drużyna jest teraz 8-3 w NFC East. Chiefs są 4-8. Dla głównego trenera Rona Rivery powietrze w stolicy jest niewątpliwie coraz cieńsze.

Rozgrywający Cowboys Dak Prescott miał doskonały dzień. Rzucił na 331 jardów i cztery przyłożenia oraz miał doskonały rating 142,1.

Jego przeciwnik, Sam Howell, przebiegł 300 jardów, ale popełnił przechwyt. Sam raz dotarł do strefy punktowej. Commanders przez długi czas zdołali utrzymać względnie wyrównany poziom gry, ale ostatecznie zmagająca się z problemami drużyna całkowicie się załamała. To już ósma porażka Komandosów w ostatnich 10 meczach.

Dallas Cowboys powoli zyskują na popularności

Cowboys powoli odnajdują swój rytm. Commodores nie zaczęli meczu źle, ale w pierwszej połowie nie wykorzystali wystarczającej liczby szans. Prescott i jego koledzy z drużyny byli głównie odpowiedzialni za przyłożenia.

Rozgrywający Cowboys znalazł biegacza Rico Dowdella i odbiorcę Brandina Cooksa w strefie końcowej. W międzyczasie Commanders zmniejszyli deficyt dzięki bramce Joey’a Slye’a i 1-jardowemu biegowi Howella.

Cowboys pokazali tuż przed przerwą, jak dominujący potrafią być w ataku po tym, jak Howell stracił podanie przyłożenia na 10:14 przed końcem. W mniej niż półtorej minuty Prescott i jego drużyna pokonali 75 jardów w zaledwie pięciu zagraniach, zanim Tony Pollard w końcu umieścił piłkę w strefie końcowej i sprawił, że było 20-10.

Washington Commanders trzymają się na starcie

Na początku meczu Cowboys nie byli w stanie zwiększyć swojej przewagi. Commanders zdołali utrzymać otwartą grę po przerwie, ale nie byli w stanie zdobyć wystarczającej liczby punktów, aby wywrzeć presję na drużynie gospodarzy.

Na początku ostatniej kwarty Cowboys zwiększyli swoją przewagę do 23-10 po przyłożeniu Brandona Aubreya: trzecie podanie Prescotta do Cydie Lamb i udana dwupunktowa konwersja zwiększyły przewagę Cowboys do 31-10.

Cowboys pozostali głodni do końca: kolejne podanie Prescotta do KaVontae Turpina doprowadziło drużynę do strefy końcowej w następnym posiadaniu.

Najlepsze nastąpiło pod koniec, kiedy cornerback DaRon Bland przechwycił podanie od Howella i przeniósł piłkę na 63 jardy do strefy końcowej Commanders.

Dla Blanda było to piąte przechwycenie przyłożenia w sezonie, ustanawiając tym samym rekord przechwytów. Pozostałe przyłożenia zdobyli Daniel Jones, Mack Jones, Matthew Stafford i Bryce Young.