Dallas Cowboys доставят: Fat pack за Washington Commanders

В надпреварата за плейофите Далас Каубойс не показват слабост срещу Вашингтон Командерите. Победата с 45:10 е тяхната 13-а поредна домакинска победа

Каубоите от Далас остават сила на домашния си стадион!

В Деня на благодарността Каубоите не показаха слабост срещу Washington Commanders, оправдаха ролята си на фаворити и отпразнуваха 13-ата си поредна домакинска победа с 45:10 в 12-ата седмица.

Доминация в цифри: Срещу Джетс, Патриотите, Рамс, Джайънтс и Командирите Каубоите имат разлика от 205-60 точки на стадион AT&T.

След Филаделфия Ийгълс (9-1), отборът на Америка вече е 8-3 в Източната част на НФК. Командирите са с резултат 4-8. За старши треньора Рон Ривера въздухът в столицата вероятно ще става все по-тънък и по-тънък.

Куотърбекът на Каубоите Дак Прескот имаше страхотен ден. Той хвърли 331 ярда и четири тъчдауна и имаше силен рейтинг от 142,1.

Неговият опонент Сам Хауел успя да постигне 300 ярда, но направи един интерсепшън. Самият той навлезе в крайната зона веднъж. Командирите успяха дълго време да поддържат сравнително равностойна игра, но накрая борещият се за оцеляване отбор напълно се разпадна. Това беше осмото поражение на Командирите в последните десет мача.

Dallas Cowboys бавно набират скорост

На „Каубоите“ им отне известно време да намерят своя ритъм. Командирите не започнаха лошо мача, но се възползваха твърде слабо от възможностите си през първото полувреме. Прескот и Ко бяха отговорни главно за тъчдауните.

Куотърбекът на Каубоите намери бегача Рико Даудъл и ресивъра Брандин Кукс в крайната зона. Междувременно Командирите намалиха дефицита с фийлдгол на Джоуи Слай и 1 ярдов тъчдаун на Хауъл.

Каубоите показаха колко доминантни могат да бъдат в нападение малко преди полувремето, след като Хауел пропусна тъчдаун за 10:14. За по-малко от минута и половина Прескот и компания навъртяха 75 ярда само в пет разигравания, преди Тони Полард най-накрая да вкара топката в крайната зона и да направи резултата 20:10.

Washington Commanders се задържат в началото

В началото обаче Каубоите не успяха да увеличат преднината си. Командирите успяха да задържат играта отворена след почивката, но също така не успяха да отбележат достатъчно точки, за да поставят домакините под постоянен натиск.

В началото на последната четвърт Каубоите увеличиха преднината си до 23:10 с фийлдбол, реализиран от Брандън Обри: Третият тъчдаун пас на Прескот към Сиди Ламб и успешното обръщане за две точки увеличиха преднината на Каубоите до 31:10.

И Каубоите останаха гладни към края: с още един пас към КаВонтей Търпин Прескот осигури следващото влизане в крайната зона.

А най-доброто дойде в края, тъй като корнербекът ДаРон Бланд пресече пас от Хауел и го пренесе на 63 ярда в крайната зона на Командирите.

Това беше петият прехванат тъчдаун на Бланд за сезона, с което той постави рекорд по пикапи. Другите му тъчдауни бяха срещу Даниел Джоунс, Мак Джоунс, Матю Стафорд и Брайс Йънг.