NFL Week 2: Wilson przeżywa porażkę z Broncos, Giants zarządzają powrotem

Denver Broncos oddali zwycięstwo, które uważali za bezpieczne. Dzięki New York Giants i Washington Commanders dwie drużyny dokonały mocnego powrotu. San Francisco 49ers i Dallas Cowboys pewnie wygrywają swoje mecze.

San Francisco 49ers i Dallas Cowboys po dwóch dniach rozgrywek mają nieskazitelny bilans. To samo zaskakująco dotyczy Washington Commanders, którzy wygrali z Denver Broncos pomimo chwilowego 18-punktowego deficytu. New York Giants również doświadczyli szalonego meczu.

San Francisco 49ers @ Los Angeles Rams 30:20 (17:17)

San Francisco 49ers musieli ciężko walczyć o zwycięstwo z Los Angeles Rams. Rozgrywający Rams Matthew Stafford rzucił na 307 jardów i przyłożenie, ale miał też dwa przechwyty. Wyróżniającym się zawodnikiem Rams był Puka Nacua, który złapał podania na 130 jardów.

Rozgrywający 49ers Brock Purdy rzucił na 206 jardów i przyłożenie. Running back Christian McCaffrey zdobył 135 jardów i przyłożenie. San Francisco wygrało swoje pierwsze dwa mecze, podczas gdy Los Angeles ma na koncie jedną wygraną i jedną porażkę.

New York Giants @ Arizona Cardinals 31:28 (0:20)

New York Giants zaliczyli mocny powrót. Po 0:40 z Week 1 przeciwko Dallas Cowboys początkowo wszystko wskazywało na kolejną klęskę Giants. Nowy Jork schodził na przerwę z deficytem 0:20. Po raz pierwszy od 1934 roku (!) pozostawali bez punktów przez sześć kwart z rzędu.

Po przerwie podkręcili jednak tempo. Na 23 sekundy przed końcem kopacz Graham Gano kopnął 34-jardowy field goal, który zapewnił jego drużynie zwycięstwo. Rozgrywający Daniel Jones zanotował 321 jardów podań, dwa przyłożenia, jedno przechwycenie i raz wbiegł w strefę końcową. Giants mają na koncie jedną wygraną i jedną porażkę, podczas gdy Cardinals wciąż są bez zwycięstwa.

Ale był też minus dla Giants: gwiazda biegania Saquon Barkley, który zdobył dwa przyłożenia, doznał kontuzji w ostatniej kwarcie i nie mógł opuścić boiska bez pomocy. Dokładna diagnoza nie jest jeszcze znana.

New York Jets @ Dallas Cowboys 10:30 (10:18)

Dallas Cowboys po raz kolejny podkreślili swoją reputację potencjalnego kandydata do Super Bowl. Rozgrywający Dak Prescott rzucił podania na 255 jardów i dwa przyłożenia. CeeDee Lamb jak zwykle był niezawodnym kopaczem, zdobywając 143 jardy. W obronie wyróżnił się Micah Parsons z dwoma sackami, trzema tackles for loss i trzema quarterback hits.

Rozgrywający Jets, Zach Wilson, który zastępuje kontuzjowanego Aarona Rodgersa, zupełnie nie radził sobie z ciągłą presją ze strony obrony Cowboys. Zanotował 170 jardów podaniowych i jedno przyłożenie, ale rzucił też trzy przechwyty.

Cowboys wygrali dwa pierwsze mecze, podczas gdy Jets mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Washington Commanders @ Denver Broncos 35-33 (14-21)

Kolejny rozczarowujący sezon dla Denver Broncos i rozgrywającego Russella Wilsona. Oddali prowadzenie 21-3 u siebie przeciwko Washington Commanders.

Broncos zbliżyli się na dwa punkty dzięki udanemu Hail Mary w ostatniej akcji meczu. Jednak późniejsza dwupunktowa konwersja nie powiodła się. W ten sposób Broncos przegrali swoje pierwsze dwa mecze w sezonie, podczas gdy Commanders zaczęli od dwóch zwycięstw.

Wilson zakończył mecz z 309 jardami podań, trzema przyłożeniami i jednym przechwytem. Sam Howell, rozgrywający Commanders, zanotował 299 jardów i dwa przyłożenia. Obrona Waszyngtonu również odegrała dużą rolę w zwycięstwie, siedmiokrotnie atakując Wilsona.