Седмица 2 на NFL: Уилсън преживява провал с Бронкос, Джайънтс успяват да се върнат

Денвърските Бронкос изпуснаха победата, която смятаха за сигурна. При Ню Йорк Джайънтс и Вашингтон Командир два отбора правят силен обрат. Сан Франциско 49ърс и Далас Каубойс печелят уверено своите мачове.

Сан Франциско 49ърс и Далас Каубойс имат безупречен рекорд след два дни игра. Същото изненадващо важи и за Washington Commanders, които печелят срещу Denver Broncos въпреки временния дефицит от 18 точки. Ню Йорк Джайънтс също преживяха луд мач.

San Francisco 49ers @ Los Angeles Rams 30:20 (17:17)

Сан Франциско 49ers трябваше да се борят упорито за победата срещу Лос Анджелис Рамс. Куотърбекът на „овните“ Матю Стафорд хвърли 307 ярда и тъчдаун, но имаше и две прекъсвания. Изключителен играч на „овните“ беше Пука Накуа, който улови пасове за 130 ярда.

Куотърбекът на 49ers Брок Пърди хвърли 206 ярда и един тъчдаун. Бягащият бек Крисчън Маккафри осигури общо 135 ярда в пространството и един тъчдаун. Сан Франциско спечели първите си два мача, докато Лос Анджелис е с една победа и една загуба.

New York Giants @ Arizona Cardinals 31:28 (0:20)

Ню Йорк Джайънтс направиха силно завръщане. След 0:40 от Седмица 1 срещу Далас Каубойс първоначално всичко сочеше към поредния провал за Джайънтс. Ню Йорк се оттегли на почивката с изоставане от 0:20. За първи път от 1934 г. насам (!) те останаха без точки в продължение на шест поредни четвърти.

След полувремето обаче те увеличиха темпото. 23 секунди преди края на мача кикърът Греъм Гано вкара 34-ярдов фийлдгол, за да даде победата на своя отбор. Куотърбекът Даниел Джоунс записа 321 ярда пас, два тъчдаун паса, едно прехващане и веднъж се затича в крайната зона. Джайънтс имат рекорд от една победа и една загуба, докато Кардиналите все още са без победа.

Но за Джайънтс имаше и един минус: звездата Сакун Баркли, който отбеляза два тъчдауна, получи контузия в последната четвърт и не можа да напусне терена без помощ. Точната диагноза все още не е поставена.

New York Jets @ Dallas Cowboys 10:30 (10:18)

Далас Каубойс за пореден път подчертаха репутацията си на потенциален кандидат за Супербоул. Куотърбекът Дак Прескот хвърли пасове за 255 ярда и два тъчдауна. СиДи Ламб както обикновено беше надеждна станция за ритане със 143 получаващи ярда. Изключителният човек в защита беше Мика Парсънс с два сака, три борби за загуба и три удара на куотърбека.

Куотърбекът на „Джетс“ Зак Уилсън, който замества контузения Аарон Роджърс, изобщо не можа да се справи с постоянния натиск от защитата на „Каубоите“. Той записа 170 ярда пас и един тъчдаун пас, но също така хвърли три интерсепшъна.

Каубоите спечелиха първите си два мача, докато Джетс са с една победа и една загуба.

Washington Commanders @ Denver Broncos 35-33 (14-21)

Още един разочароващ сезон предстои за Денвър Бронкос и куотърбека Ръсел Уилсън. Те отстъпиха с 21:3 у дома срещу Washington Commanders.

Бронкосите се върнаха в рамките на две точки с успешна „Аве Мария“ в последното разиграване на мача. Но последвалото обръщане за две точки се провали. Така Бронкос загубиха първите си два мача за сезона, докато Командерите започнаха силно с две победи.

Уилсън завърши с 309 ярда пас, три тъчдауна и един пресечен пас. Сам Хауел, куотърбекът на Commanders, записа 299 ярда пас и два тъчдаун паса. Защитата на Вашингтон също изигра голяма роля за победата, като отблъсна Уилсън седем пъти.