NFL Playoffs 2023: Buffalo Bills pokonują Pittsburgh Steelers

Buffalo Bills znaleźli się w 2023 Divisional Playoffs. W rundzie dzikich kart przeciwko Pittsburgh Steelers, Josh Allen i spółka świętują ostatecznie niekwestionowane zwycięstwo 31:17.

Buffalo Bills dotarli do 2023 NFL Divisional Playoffs.

Drużyna trenera Seana McDermotta sprostała roli faworytów przeciwko Pittsburgh Steelers w rundzie dzikiej karty, wygrywając 31:17 (21:7).

Ze względu na chaos śnieżny w amerykańskim stanie Nowy Jork, zaplanowany na niedzielę mecz na Highmark Stadium został przełożony o jeden dzień.

Mimo wciąż trudnych warunków atmosferycznych i -8 stopni Celsjusza, Bills szybko się rozgrzali. Już w pierwszej kwarcie Josh Allen rzucił przyłożenia do swoich tight endów Dawsona Knoxa i Daltona Kincaida – 14-0.

Buffalo Bills: Josh Allen przedłuża rekord NFL

W drugiej kwarcie dołożył 52-jardowe przyłożenie. Był to dwunasty mecz Allena w tym sezonie z co najmniej jednym przyłożeniem w powietrzu i na ziemi – jedenaście w sezonie zasadniczym było już rekordem NFL.

Ogólnie rzecz biorąc, rozgrywający Buffalo miał procent podań na poziomie 70, 203 jardy podań, ocenę podającego 121,9, 74 jardy biegu i cztery przyłożenia.

Pierwsza obiecująca akcja Steelers zakończyła się przechwytem w czerwonej strefie przez Masona Rudolpha.

Po zablokowanym field goalu, Pittsburgh pojawił się na tablicy wyników na krótko przed przerwą: Rudolph znalazł odbiorcę Diontae Johnsona – 21:7, wynik na półmetku.

W trzeciej kwarcie drużyny wymieniły się bramkami z pola i weszły w ostatnią tercję z prowadzeniem 24:10.

Tam Steelers zmniejszyli deficyt do 17:24 po 12 zagraniach i 6-minutowej akcji – Calvin Austin złapał drugie przyłożenie od Rudolpha, który skończył z 56-procentowym wskaźnikiem podań i 229 jardami podań.

Bills odpowiedzieli w stylu najlepszej drużyny: odbiorca Khalil Shakir przeniósł podanie od Allena przez kilku obrońców Steelers do strefy końcowej, aby zrobić to 31:17 – wstępna decyzja.

Buffalo Bills teraz przeciwko Kansas City Chiefs

Downer dla Bills: Linebacker Terrel Bernard doznał kontuzji na początku trzeciej kwarty i musiał zostać zniesiony z boiska. Wstępną diagnozą było skręcenie prawej kostki – rezonans magnetyczny we wtorek powinien zapewnić jasność.

Buffalo będzie teraz gospodarzem Kansas City Chiefs w Divisional Round w następną niedzielę.