Плейофите на НФЛ през 2023 г: Бъфало Билс побеждава Питсбърг Стийлърс

Бъфало Билс са в дивизионните плейофи през 2023 г. В кръга „Уайлд кард“ срещу Питсбърг Стийлърс Джош Алън и компания празнуват безапелационна победа с 31:17.

Бъфало Билс достигнаха до дивизионния плейоф на НФЛ през 2023 г.

Отборът на старши треньора Шон Макдермот оправда ролята си на фаворит срещу Питсбърг Стийлърс в кръга „Уайлд кард“ с победа 31:17 (21:7).

Заради снежния хаос в американския щат Ню Йорк мачът на стадион „Хаймарк“, насрочен за неделя, беше отложен с един ден.

Въпреки все още тежките метеорологични условия и -8 градуса по Целзий, Билс бързо се разгорещиха. Още през първата четвърт Джош Алън хвърли тъчдаун пасове към своите тесни краища Доусън Нокс и Далтън Кинкейд – 14:0.

Buffalo Bills: Джош Алън разшири рекорда на НФЛ

Вече през втората четвърт той добави 52-ярдов тъчдаун с бързане. Това беше дванадесетият мач на Алън през този сезон с поне един тъчдаун по въздух и по земя – единадесетте през редовния сезон вече бяха рекорд на НФЛ.

Като цяло плеймейкърът на Бъфало има процент на пас от 70, 203 пас ярда, пасър рейтинг от 121,9, 74 ярда в бързането и четири тъчдауна.

Първият обещаващ драйв на „Стийлърс“ завърши с прихващане в червената зона от Мейсън Рудолф.

След блокиран фийлд гол Питсбърг се добра до резултата малко преди почивката: Рудолф намери ресивъра Дионтей Джонсън – 21:7, резултатът на полувремето.

Отборите си размениха голове в полето през третата четвърт и влязоха в последния период с преднина от 24:10.

Там „Стийлърс“ намалиха дефицита до 17:24 след 6-минутна атака от 12 игри – Калвин Остин хвана втория тъчдаун пас от Рудолф, който завърши с 56% успеваемост и 229 пас ярда.

Билс отговориха в стила на най-добрия отбор: ресивърът Халил Шакир пренесе пас от Алън през няколко защитници на Стийлърс в крайната зона, за да направи резултата 31:17 – предварителното решение.

Buffalo Bills сега срещу Kansas City Chiefs

Допълнение за Bills: Лайнбекърът Терел Бърнард получи контузия в началото на третата четвърт и трябваше да бъде изнесен на количка от терена. Първоначалната диагноза беше изкълчен десен глезен – ядрено-магнитният резонанс във вторник трябва да даде яснота.

Сега Бъфало ще бъде домакин на Канзас Сити Чийфс в дивизионния кръг следващата неделя.

Балтимор Рейвънс се изправят срещу Хюстън Тексас в другата среща от АФК ден по-рано