NFL: Jasna sprawa! Kansas City Chiefs pokonują Denver Broncos w pojedynku dywizji

W zdominowanym przez defensywę meczu, Kansas City Chiefs wyraźnie pokonali Denver Broncos 22:9. Patrick Mahomes and Co. dzięki wygranej robią ważny krok w kierunku playoffów.

Monachium – W drodze do playoffów nie każde zwycięstwo musi kończyć się spektakularnym widowiskiem.

Dokładnie tego doświadczył superstar quarterback Patrick Mahomes and Co. w dywizyjnym pojedynku z Denver Broncos. Obrona Chiefs kilkakrotnie znalazła się w centrum uwagi podczas wygranego 22-9 meczu w Sunday Night Game.

Po wczesnym prowadzeniu dzięki przyłożeniu Mahomesa, obrona Chiefs zanotowała dwa przechwyty przeciwko rozgrywającemu Broncos, Teddy’emu Bridgewaterowi. Safety Daniel Sorensen dostarczył wstępną decyzję z pick six na dziewięć minut przed końcem meczu.

Mahomes’s mixed performance

With a touchdown pass to rookie running back Javonte Williams Bridgewater sprawił, że znów było emocjonująco, ale też ostrzył sobie zęby na obronę Chiefs. Ostatecznie rozgrywający Broncos miał 257 jardów i jedno przyłożenie oraz dwa przechwyty.
Z kolei

Mahomes dostarczył dość niefortunny jak na jego standardy mecz w powietrzu – skończył z 184 jardami podaniowymi, a także zaliczył przechwyt. Udało mu się jednak zdobyć ważne przyłożenie w pierwszej kwarcie.

Dzięki ważnemu zwycięstwu Chiefs bronią swojej przewagi w AFC West, mając na koncie osiem zwycięstw i cztery porażki. Broncos są na trzecim miejscu z równym bilansem sześciu zwycięstw i sześciu porażek, ale pozostają w zasięgu ręki od playoffów.