NFL: Dramat w dogrywce! Pittsburgh Steelers playoff hopes alive

Thanks to a Chris Boswell field goal in overtime, the Pittsburgh Steelers defeat the Baltimore Ravens and have a good chance at the playoffs. Wszystko zależy teraz od gry Raiders i Chargers.

Baltimore – Zwycięski field goal kopacza Chrisa Boswella w dogrywce utrzymał nadzieje Pittsburgh Steelers na playoffy.

Steelers pokonali Baltimore Ravens 16-13 w dramatycznym meczu, co oznacza, że kariera rozgrywającego Bena Roethlisbergera może zakończyć się dogrywką także w playoffach.

Steelers są po tym meczu 9-7-1, natomiast Ravens zakończyli sezon z bilansem 8-9. Jeśli w niedzielę Los Angeles Chargers i Las Vegas Raiders nie zremisują, to Steelers znajdą się w playoffach.

T.J. Watt ustanawia rekord

Roethlisberger zdobył 244 jardy z jednym przyłożeniem i jednym przechwytem. Rozgrywający Ravens Tyler Huntley zaliczył 141 jardów, bez przyłożenia i z dwoma przechwytami. Wyróżniającym się zawodnikiem Ravens był Latavius Murray, który zdobył 150 jardów i przyłożenie.

Steelers linebacker T.J. Watt zapewnił atrakcję tuż przed przerwą z jego 22.5 sack, tykając rekord sezonu ustanowiony przez Hall-of-Famer Michael Strahan w 2001 roku.

Obrona zdominowała pierwszą połowę

Pierwsze dwie kwarty były jeszcze nieciekawe. Po obu stronach dominowała defensywa, natomiast ofensywnie niewiele się układało. Zastępujący Lamara Jacksona Tyler Huntley był mocno naciskany przez Watta i stracił fumble, ale Roethlisberger nie mógł skapitalizować.

Sam Big Ben chwilę później rzucił interception, gdy szukał swojego receivera Ray-Ray McClouda, ale pomiędzy nimi znalazł się safety Ravens Geno Stone. Ravens nie potrafili jednak nic zrobić z tymi stratami. I tak to tylko kopacze wpisywali punkty na tablicę wyników. Chris Boswell strzelił z 28 jardów, dając Steelers prowadzenie, ale Justin Tucker wyrównał z 24 jardów tuż przed przerwą, doprowadzając do stanu 3-3 w połowie meczu.

W zamian za to zdobyli pierwsze przyłożenie w drugiej połowie. Biegacz Ravens Latavius Murray wyprzedził wszystkich i sprintem przebiegł 46 jardów do strefy końcowej. Justin Tucker zdobył dodatkowy punkt, by wyrównać do 10-7.

Tucker wysyła Ravens do dogrywki

Ravens mieli mniej szczęścia pod koniec trzeciej kwarty, gdy Huntley próbował podać do strefy końcowej, ale został przechwycony przez cornerbacka Camerona Suttona. Steelers nie byli jednak w stanie wyjść poza 40-jardowy field goal Boswella w następnej akcji.

Na niespełna trzy minuty przed końcem Roethlisberger znalazł Chase’a Claypoola na sześć jardów. Boswell zdobył dodatkowy punkt, dając Steelers prowadzenie 13-10, ale kopacz Ravens Tucker zdobył 46-jardowego gola w następnej akcji, aby wysłać grę do dogrywki.