NFL: драма в извънредното време! Надеждата на Питсбърг Стийлърс за плейофите е жива

Благодарение на гола на Крис Босуел в продължението Питсбърг Стийлърс побеждава Балтимор Рейвънс и има добри шансове за плейофите. Сега всичко зависи от играта на „Рейдърс“ и „Чарджърс“.

Baltimore – Победният гол на ритащия Крис Босуел в извънредното време запази надеждите на Питсбърг Стийлърс за плейофите.

В драматичен мач „Стийлърс“ победиха „Балтимор Рейвънс“ с 16:13, което означава, че кариерата на куотърбека Бен Ротлисбъргър може да продължи и в продълженията на плейофите.

След мача „Стийлърс“ са с баланс 9-7-1, а сезонът на „Рейвънс“ завърши с 8-9 точки. Ако „Лос Анджелис Чарджърс“ и „Лас Вегас Рейдърс“ не постигнат равенство по-късно в неделя, „Стийлърс“ се класира за плейофите.

T.J. Watt поставя рекорд

Ройтлисбъргър има общо 244 ярда пас, един тъчдаун и едно прекъсване. Куотърбекът на „Рейвънс“ Тайлър Хънтли натрупа 141 ярда, без тъчдаун и с два интерсепшъна. Изключителният играч за Ravens беше Латавиус Мъри със 150 ярда и тъчдаун.

Линейбекърът на „Стийлърс“ Ти Джей Уат се отличи точно преди почивката със своите 22,5 сака, с което изравни рекорда за сезона, поставен от Майкъл Страхан през 2001 г.

Защитите доминират през първото полувреме

Първите две четвърти все още не бяха вълнуващи. И от двете страни доминираха защитите, докато в нападение малко неща се получаваха. Заместникът на Ламар Джаксън – Тайлър Хънтли – беше силно притиснат от Уат и загуби фъмбъл, но Рьотлисбъргър не успя да се възползва.

Самият Биг Бен хвърли интерсепшън малко по-късно, когато потърси своя приемник Рей-Рей МакКлауд, но между тях се оказа и защитникът на Рейвънс Джино Стоун. Въпреки това Ravens не можаха да направят нищо и с обратите. И така, точките на таблото бяха отбелязани само от ритащите играчи. Крис Босуел вкара от 28 метра, за да даде преднина на Steelers, а Джъстин Тъкър изравни от 24 метра точно преди почивката, за да направи 3-3 на полувремето.

В замяна на това те отбелязаха първия си тъчдаун през второто полувреме. Бягащият бек на Ravens Латавиус Мъри изпревари всички и пробяга 46 ярда в крайната зона. Джъстин Тъкър реализира допълнителната точка, за да направи резултата 10-7.

Tucker изпраща Ravens в продължението

Равните нямаха толкова голям късмет в края на третата четвърт, когато Хънтли се опита да подаде в крайната зона, но беше прихванат от корнербека Камерън Сътън. В последвалия мач обаче „Стийлърс“ не успяха да стигнат по-далеч от 40-ярдовия гол на Босуел.

В оставащите малко по-малко от три минути Ротлисбъргър намери Чейс Клейпул за шест ярда. Босуел реализира допълнителната точка, за да даде на „Стийлърс“ преднина от 13:10, но кикърът на „Рейвънс“ Тъкър възстанови 46-ярдовия гол на следващия диск, за да изпрати играта в продължения.