Kansas City Chiefs pędzą po kolejne zwycięstwo i świętują dwa touchdown firsts

Kansas City Chiefs pozostają na kursie na sukces w NFL. W Week 10 drużyna skupiona wokół supergwiazdy Patricka Mahomesa świętuje siódme zwycięstwo w sezonie przeciwko Jacksonville Jaguars, swoje trzecie z rzędu

Munich – Kansas City Chiefs przedłużyli swoją zwycięską passę do trzech spotkań dzięki zwycięstwu typu must-win i scementowali swoją przewagę w AFC West.

Zwycięzcy Super Bowl 2019 pokonali Jacksonville Jaguars 27-17 (20-7), aby przedłużyć swoją passę do 7-2. Dla gości z Florydy była to siódma przegrana w dziesiątym występie.

Chiefs running back Isiah Pacheco fumbled na pierwszym dysku w czerwonej strefie. Patrick Mahomes zakończył jednak drugi drive sześciojardowym podaniem do Kadariusa Toneya, który wskoczył do end zone na jednej nodze tuż przy linii bocznej. To był pierwszy wynik w karierze dla odbiorcy.

Valdes-Scantling z pierwszym przyłożeniem w sezonie

Dla Jaguarów, Riley Patterson spudłował pierwszą próbę field goal z 51 jardów. Następnie na drugim końcu boiska Marquez Valdes-Scantling po 18-jardowym podaniu od Mahomesa zdobył swoje pierwsze przyłożenie w sezonie

Nieco później JuJu Smith-Schuster był zmuszony przejść do Concussion Protocol po mocnym uderzeniu Andre Cisco. Rzucona żółta flaga została jednak cofnięta przez zespół sędziowski.

Dwie bramki i nietrafiony field goal w ostatniej minucie

W ostatniej minucie pierwszej połowy zrobiło się naprawdę widowiskowo: najpierw Noah Gray powiększył przewagę z touchdown catch na 13 jardów, ale Harrison Butker spudłował extra point.

W zamian Trevor Lawrence znalazł Christiana Kirka w strefie końcowej na trzy jardy, umieszczając gości na tablicy wyników. Kolejnej szansy na punkty nie wykorzystał Patterson, który z 41 jardów również nie trafił w poprzeczkę.

Kelce zdobywa punkty w trzeciej kwarcie

Kopacz z Jacksonville lepiej spisał się w trzeciej kwarcie, zdobywając 35-jardowy field goal. Odpowiedzią Chiefs był Travis Kelce: Mahomes znalazł swojego tight enda na siedem jardów w strefie końcowej.

Przy kolejnym drive Mahomes wrzucił piłkę w ramiona Cisco – interception! Kirk ukarał to bezpośrednio swoim drugim przyłożeniem po 19-jardowym podaniu od Lawrence’a.

W końcówce jednak gospodarze zdołali utrzymać dziesięciopunktowe prowadzenie. To było szczególne zwycięstwo dla Head Coacha Andy’ego Reida – ma teraz 66 zwycięstw na Arrowhead Stadium jak legendarny Marty Schottenheimer.

Mahomes dostarcza cztery przyłożenia

Mahomes skończył z 331 jardami podania na cztery przyłożenia z jednym przechwytem, a także 39 jardami pędzenia. Lawrence skończył z 259 jardami podania na dwa przyłożenia i 26 jardami biegu. W pozostałych przypadkach Pacheco pokonał najwięcej dystansu dla Chiefs z 82 jardami biegu, podczas gdy Kirk zakończył z 105 jardami odbioru dla Jaguarów.

Chiefs mają przed sobą ważny pojedynek dywizyjny z Los Angeles Chargers w najbliższy weekend w Sunday Night Game. Z kolei Jaguary wchodzą w bye week.