Канзас Сити Шефс се устремяват към нова победа и празнуват два първи тъчдауна

Канзас Сити Шефс продължава да се стреми към успех в НФЛ. През 10-ата седмица отборът около суперзвездата Патрик Махоумс празнува седмата си победа за сезона срещу Джаксънвил Джагуарс, трета поредна

Munich – Канзас Сити Chiefs удължиха победната си серия до три мача със задължителна победа и затвърдиха лидерството си в AFC West.

Победителите в Супербоул 2019 победиха Джаксънвил Джагуарс с 27-17 (20-7), за да удължат серията си до 7-2. Това беше седма загуба в десетата среща на гостите от Флорида.

При първия мач в червената зона бегът на шефовете Исая Пачеко се обърка. Но Патрик Махоумс завърши втория мач с пас от шест ярда към Кадариус Тони, който скочи в крайната зона на един крак точно на страничната линия. Това беше първият гол в кариерата на приемника.

Valdes-Scantling с първи тъчдаун за сезона

За „Ягуарите“ Райли Патерсън пропусна първия опит за гол от 51 ярда. След това, в другия край на игрището, Маркес Валдес-Скантлинг получи 18-ярдов пас от Махоумс и направи първия си тъчдаун за сезона

Малко по-късно Джуджу Смит-Шустър беше принуден да влезе в протокола за сътресение след тежък удар от Андре Сиско. Въпреки това хвърленият жълт флаг беше върнат от съдийския екип.

Две попадения и пропуснат гол в последната минута

В последната минута на първото полувреме нещата станаха наистина зрелищни: първо Ноа Грей увеличи преднината с улов на тъчдаун за 13 ярда, но Харисън Бъткър пропусна допълнителната точка.

В замяна на това Тревър Лорънс намери Кристиан Кърк в крайната зона за три ярда, с което гостите откриха резултата. Нов шанс за точки пропусна Патерсън, който също не успя да уцели гредата от 41 метра.

Келс вкара гол в третата четвърт

Кикерът на Джаксънвил се справи по-добре през третата четвърт с 35-ярдов гол. Отговорът на шефовете беше Травис Келсе: Махоумс намери своя тесен край за седем ярда в крайната зона.

На следващия диск Махоумс хвърли топката в ръцете на Сиско – прихващане! Кърк наказва това директно с втория си тъчдаун след 19-ярдов пас от Лорънс.

В крайна сметка обаче домакините успяха да задържат преднината си от 10 точки. Това беше специална победа за старши треньора Анди Рийд – сега той има 66 победи на стадион „Стрела“ като легендарния Марти Шоттенхаймер.