NFL: Seattle Seahawks също губят от футболния отбор на Вашингтон – Защитникът управлява чудовищна игра

The Seattle Seahawks have to accept another setback. Срещу футболния отбор на Вашингтон отборът около куотърбека Ръсел Уилсън загуби с 15:17.

Landover/Munich – Футболният отбор на Вашингтон запази шансовете си за второ поредно участие в плейофите.

Отборът на старши треньора Рон Ривера надделя с минималното 17-15 на домашното игрище FedEx Field, за да подобри резултата си до 5-6.

Любопитна игра: защитникът изненадва с бягане от 80 ярда

Но по-добре започнаха гостите от Сиатъл. Ръсел Уилсън изведе „морските ястреби“ напред през първото тримесечие с 6-ярдов тъчдаун пас към ресивъра Джералд Еверет.

Малко преди почивката на полувремето отборът по футбол поведе, а бегачът Джей Ди Маккисик обърна резултата до 9:7.

Последва вероятно най-любопитната игра през сезона в НФЛ: „Сийхоукс“ блокираха тъчдаун на футболния отбор. Защитникът Рашим Грийн пое топката и я пренесе на 85 ярда в крайната зона на противника. Вместо една точка за Вашингтон, в сметката на „морските ястреби“ влязоха две точки.

Seattle Seahawks: Късният обрат остава невъзнаграден

След бърз трикратен аут от страна на Сиатъл, Маккисик отново намери път към крайната зона на „Сийхоукс“.

Преднината от 17:9 продължи до края на последната четвърт, преди „морските ястреби“ най-накрая да наберат скорост. Уилсън организира атака от 96 ярда в последните 140 секунди на мача и я завърши с тъчдаун от 32 ярда към ресивъра Фреди Суейн.

След това обаче защитата на Вашингтон пресече последвалото преобразуване за две точки и нанесе на Сиатъл трета поредна загуба.

Ръсел Уилсън завърши мача с 247 ярда пас и два тъчдауна. Неговият колега Тайлър Хайнике постигна 223 ярда, както и един тъчдаун и едно прекъсване.

С рекорд от 3-8 точки „морските ястреби“ заемат последното място в НФК Запад. Участието в плейофите изглежда далеч.