NFL: Сан Франциско 49ers спечели трилър срещу Далас Каубойс

След невероятна финална фаза Сан Франциско 49ers победи Далас Каубойс и се класира за дивизионните плейофи. Многобройни знамена и невероятен финал поддържат напрежението до самия край.

Мюнхен/Далас – Хаотична последна четвърт и безумен финал костваха на Далас Каубойс шанса за участие в дивизионните плейофи. В див мач Сан Франциско надделява и се класира за следващия кръг с победа от 23:17.

За първи път от 1995 г. насам и за осми път в историята на НФЛ Сан Франциско 49ers и Далас Каубойс се срещат в плейофите.

Сан Франциско започна мача с перфектна атака, която Илайджа Мичъл завърши с пробив в крайната зона. Колкото добър беше първият диск на „Нинърс“, толкова слаби бяха първите два диска на „Далас Каубойс“. След съответно три и пет разигравания те трябваше отново да се откажат от правото си на атака чрез пробив. 49-те увеличиха преднината си до 13:0 с два гола.

Каубоите най-накрая успяха да покажат потенциала си в нападение на терена. Куотърбекът Дак Прескот, който дотогава имаше доста разочароваща игра, подаде на Амари Купър 20 ярда, който успя да улови топката в крайната зона и да вкара Каубоите в резултата. 7:13 от гледна точка на тексасците.

Друг гол на Роби Гулд направи резултата 16:7 за гостите на полувремето.

Силна защита на „деветимата“ през третата четвърт

Второто полувреме беше доминирано от защитата на Сан Франциско 49ърс, които от втората четвърт бяха без звездата си Ник Боса. Той трябваше да напусне терена с травма на главата след сблъсък с Ди Джей Джоунс. Дак Прескот беше изхвърлен няколко пъти и принуден да прекъсне играта. Още на следващото разиграване Дибо Самюел вкара 26-ярдов рушън тъчдаун и увеличи резултата на 23:7.

Спаднали с 16 точки в последната четвърт, каубоите се заровиха дълбоко в торбата си с трикове. Фалшив пунт даде на специалния отбор нов първи даун и впоследствие те намалиха дефицита с гол.

Безумният край е причина за победата на 49ers

И тогава отново стана много вълнуващо. След прихващане от страна на „Джими Джи“, Прескот сам навлезе в крайната зона и върна Каубоите на 17:23. И двата отбора на няколко пъти бяха на ръба да изпуснат мача.

В крайна сметка на „Каубоите“ им липсваше точно една секунда, за да получат поне още един шанс за „Аве Мария“. След собственото си бягане, което завърши в полето, Прескот искаше да хвърли топката на земята, за да спре часовника. Той не успя да го направи, отчасти защото съдиите не се справиха.

Сезонът за Cowboys приключи. Сега Сан Франциско ще се изправи срещу Green Bay Packers в дивизионния кръг. Следващият факт трябва да даде на 49ers допълнителна увереност: Пет пъти победителят в тази среща от плейофите е печелил Супербоул.