Футбол в неделя вечер: Далас Каубойс отстраняват Индианаполис Колтс – пет тъчдауна през четвъртото тримесечие

В неделната футболна вечер Далас Каубойс спечели с 54:19 у дома срещу Индианаполис Колтс. Далас отбеляза 33 от 54-те точки на „каубоите“ през последната четвърт.

Мюнхен – В неделния футболен мач Далас Каубойс спечелиха категорично с 54:19 у дома срещу Индианаполис Колтс. Далас отбеляза 33 от 54-те точки на „Каубойс“ през последната четвърт.

Но Колтс започнаха мача с гол на Чейс Маклафлин. След това Каубоите регистрираха и 20-ярдов тъчдаун от широкия приемник СеДи Ламб. В замяна на това ресивърът на Колтс Аштън Дюлин вкара 14-ярдов тъчдаун и направи резултата 10:7 за Индианаполис.

Каубоите контрират преди почивката

По време на втората четвърт звездата на Далас Тони Полард пробяга 2 ярда в крайната зона за тъчдаун. След двуминутното предупреждение Маклафлин вкара втория гол за Колтс, но Каубоите се противопоставиха преди почивката. Получателят Майкъл Галъп превърна 13-ярдовия пас на Дак Прескот в тъчдаун.

Третото тримесечие беше сравнително спокойно. Единствено ресивърът на Колтс Алек Пиърс отбеляза тъчдаун след пас на Мат Райън. Така Индианаполис се върна към 19:21 – защото опитът за конвертиране за две точки беше неуспешен. В този момент играта все още беше отворена.

Пет тъчдауна на Каубоите в последната четвърт!

Но в четвъртата четвърт часът на Далас Каубойс удари. Пет! Тъчдаун в последната четвърт донесе победата на Каубоите.

Първо беше Галъп с втория си тъчдаун. След това защитникът Малик Хукър получи фъмбъл от Колтс и го върна 38 ярда за тъчдаун срещу бившия си отбор – след това не се получи и обръщането за две точки.

Трима бегачи на Каубоите отбелязват гол

Около десет минути преди края Полард влезе в крайната зона за втори път с 30-ярдов удар, но ударът на Брет Махер беше блокиран. След това съперникът на Полард и звездата Езекил Елиът също се представи и отбеляза тъчдаун. Накрая третият бек на Далас Малик Дейвис дори намери път към крайната зона.

Каубоите остават на второ място в НФК Изток с резултат 9-3. Междувременно Колтс имат рекорд от 4-8-1, но също така са на второ място в АФК Юг.