НФЛ: Далас Каубойс се върна на правилния път след победа срещу Ню Орлиънс Сейнтс – Тейсъм Хил хвърли четири прекъсвания

С осмата си победа за сезона Далас Каубойс подчертават амбициите си за следсезонна победа. Дак Прескот и компания заслужено спечелиха срещу Ню Орлиънс Сейнтс с 27:17.

Ню Орлиънс/Мюнхен – Далас Каубойс подчерта амбициите си да се върне в плейофите с осмата си победа за сезона.

Звездният куотърбек Дак Прескот спечели с 27:17 срещу „Ню Орлиънс Сейнтс“, като за това му помогнаха четирите прекъсвания на плеймейкъра на „светците“ Тейсъм Хил.

Dallas Cowboys: впечатляващ тъчдаун от Тони Полард

С тъчдаун от ресивъра Майкъл Галъп и два гола от Брет Махер Далас завърши първото полувреме с комфортна преднина от 13:7.

Светците успяха да намалят разликата до три точки още при първото си влизане в третата четвърт, но малко по-късно допуснаха следващия неуспех: бегачът на Каубоите Тони Полард пробяга впечатляващ тъчдаун от 58 ярда, за да възстанови старата преднина.

Cowboys в Saints: Фестивал на оборота в четвъртата четвърт

В последната четвърт играта се превърна във фестивал на оборота. След като Прескот се увлече с прехващане в обещаваща позиция, Каубоите прехванаха втория пропуск на Хил за деня точно пред собствената си крайна зона.

Следващият опит на „светците“ също завърши с прехващане, като този път Тревон Дигс прехвана дълбок пас от Хил. Малко по-малко от три минути преди края Карлос Уоткинс завърши силното представяне на защитата на Далас с още едно прехващане, което защитникът върна на 29 ярда в противниковата крайна зона.

70-ярдов тъчдаун пас към Дионте Харис върна Ню Орлиънс в рамките на 17-27 в последните минути, но Каубоите удържаха заслужената победа.

Dallas Cowboys: Следващата седмица срещу Washington

Дак Прескот завърши мача с 238 ярда пас, тъчдаун и интерсепшън. Неговият колега Тайсъм Хил записа 264 ярда при преминаване, 101 ярда при бързане (най-доброто постижение на „светците“) и два тъчдауна в допълнение към четирите обрата.

Следващата седмица „Каубоите“ (8-4) се изправят срещу футболния отбор на Вашингтон (5-6). Ню Орлиънс (5-7) е домакин на Ню Йорк Джетс (3-8) през седмица 14.