Cincinnati Bengals изпреварват Buffalo Bills след победа в топ мача

Синсинати Бенгълс подчертават силната си форма с домакинска победа срещу съперниците от АФК Бъфало Билс. Двубоят за куотърбек също се разви ясно за Джо Бъроу, докато Билс се изплъзват от местата за плейофите

Синсинати Бенгълс отново подчертаха добрата си форма от последните седмици и победиха Бъфало Билс в неделния мач от НФЛ. Бенгалс спечелиха с 24:18 (21:7) у дома на стадион „Пейкор“ и отпразнуваха четвъртата си поредна победа. С рекорд от 5-3 франчайзът от Охайо също така изпревари Билс (5-4) в класирането на АФК.

Междувременно за гостите продължава непостоянството през настоящия сезон. След убедителната победа в четвъртата седмица срещу Маями Долфинс всяка победа за Билс е последвана от загуба. Нещо повече, загубата на Билс в Синсинати ги свали до девето място в класирането на АФК и към днешна дата те ще пропуснат плейофите.

В топ мача от Седмица 9 в началото изглеждаше, че битката е открита и затворена. Първите три драйва в мача – два от Бенгалс и един от Билс – завършиха с тъчдаун. Куотърбекът на Билз Джош Алън също така пропусна наказание за подигравка, след като навлезе в крайната зона, за да изравни резултата.

След това обаче нападението на Бъфало се срина, както често се случваше в последните мачове. До края на полувремето Билз не отбелязаха повече точки, а Алън направи прекъсване. Бенгълс се подобриха с тъчдаун пас от Джо Бъроу към Дрю Сампъл малко преди полувремето и така си осигуриха предварително решение.

През второто полувреме защитата на Бенгълс не позволи на Билс да наваксат изоставането си, въпреки че Бъроу и компания не успяха да пренесат инерцията от първото полувреме.

След гол на терена и от двете страни Алън намали дефицита до шест точки с тъчдаун пас към Стефон Дигс три минути преди края. В последвалия драйв обаче Бенгълс лесно изпуснаха времето, направиха необходимите първи даунове и накрая паднаха на колене.

Бъроу печели ясно двубоя с QB

Бъроу, който в началото на сезона се бореше с травма на прасеца и беше доста под възможностите си, постави следващия възклицателен знак в мача, завършвайки 31 от 44-те си паса, хвърляйки 348 ярда и два тъчдауна. Това подчерта завръщането му във форма.

В играта на Алън отново имаше светлина и сянка, като статистиката му показваше 26 от 38 изпълнени паса за 258 ярда, един тъчдаун и едно прекъсване. Той също така сам навлезе в крайната зона при гореспоменатата игра през първото полувреме.

Билс продължават играта си в понеделник вечер през 10-та седмица с домакински мач срещу Денвър Бронкос. Бенгалс ще се изправят срещу Хюстън Тексас отново у дома следващата неделя.