Ню Ингланд Пейтриътс губи мача във Франкфурт срещу Индианаполис Колтс – Беличик обяснява Mac-Jones-Benching

Във втория франкфуртски мач в историята на НФЛ кризата на Ню Инглънд Пейтриътс продължи. Куотърбекът Мак Джоунс получи максималното наказание в заключителната фаза.

Кризата на Ню Инглънд Пейтриътс продължи и във втория франкфуртски мач в историята на НФЛ. Патс загубиха с 6:10 (3:7) от Индианаполис Колтс в мач, който дълго време беше неравностоен. С резултат 2:8 Ню Ингланд остава на дъното на АФК и натискът върху легендарния треньор Бил Беличик вероятно ще се увеличи още повече.

Колтс, от друга страна, сега имат равен резултат от пет победи и пет загуби и запазиха малките си външни шансове за участие в следсезонната фаза.

За „Патриотите“ куотърбекът Мак Джоунс беше оставен на пейката за последния етап от мача, след като направи горчиво прекъсване. Бейли Запе пое поста, но не успя да обърне дефицита и вместо това приключи мача завинаги с още един интерсепшън.

„Треньорският щаб просто ми каза, че съм аут. Не играх добре“, заяви Джоунс след мача на пресконференцията за смяната си: „Това е трудно решение, но в крайна сметка искам отборът ми да спечели. Знам обаче, че трябва да играя по-добре“.

Треньорът на Патриотите Бил Беличик също коментира смяната на Мак Джоунс след мача: „Бях убеден, че е време за промяна. Взех решението, това е всичко, което трябва да се направи.“ Беличик не пожела да разкрие дали скамейката вече е отредена за постоянно за Мак Джоунс: „Ще се погрижим за това следващата седмица.“

И „патриотите“, и „Колтс“ влизат в седмицата на разпускане след мача в Германия. След това Ню Инглънд трябва да играе с Ню Йорк Джайънтс, докато Колтс са домакини на Тампа Бей Бъкейнърс.

Пред 50 000 зрители в „Дойче Банк Парк“ „Патриотите“ първи получиха топката и тръгнаха по терена, като водещи бяха бегачите Рамондре Стивънсън и Езекил Елиът. Нападението обаче не успя да вкара тъчдаун и кикърът Чад Райланд реализира 37-ярдов фийлдгол, за да поведе.

Колтата се справиха по-добре с първия си удар. Пас от 30 ярда от куотърбека Гарднър Миншу към Айзея Маккензи вкара Индианаполис в половината на Патриотите, след което бегачът Джонатан Тейлър се активизира. Бившият All-Pro получи топката няколко пъти и накрая завърши драйва при четвъртия си опит с първия тъчдаун в мача.

NFL във Франкфурт: Втора четвърт без напрежение

В този момент първата четвърт беше почти приключила поради многото бягащи игри. Играта обаче не продължи с подобно темпо, като в следващите минути нито едно от нападенията не създаде дори един функциониращ драйв.

Едва към края на първото полувреме Колтс увеличиха темпото. След първоначално респектираща атака, завършила без точки, Миншу отново поведе нападението си по терена в последната атака.

Кикърът Мат Гей имаше възможност да вкара гол, но опитът му от 57 ярда беше твърде къс

Второто полувреме започва с прекъсване

Второто полувреме започна с първата голяма игра от страна на защитата. Отклонен пас от Миншу се озова в ръцете на защитника на Патриотите Майлс Брайънт, който улови първото прехващане в мача

Нова Англия обаче не успя да използва този важен момент в своя полза. Въпреки че Мак Джоунс успя да направи приличен пробив до 17-ярдовата линия на Колтс, кикърът Райланд пропусна това, което трябваше да бъде сигурен фийлд гол от 37 ярда.

Главна грешка на Джоунс води до предварително решение

Патриотите обаче вече бяха много по-добре в играта и малко по-късно нападението премина почти през цялото поле. Те обаче отново не успяха да отбележат тъчдаун, но този път Райланд успя да намали изоставането си до 6:7 с гол. Колтовете веднага се противопоставиха и възстановиха разликата с гол.

След това Мак Джоунс направи голяма грешка. След това, което всъщност беше силен ход, „Патриотите“ вече бяха в крайната зона на „Колтс“. Но Джоунс хвърли пас право в ръцете на защитника Джулиан Блекмон.

След като „Колтс“ не успяха да изчерпят времето, „Патриотите“ си върнаха топката с малко по-малко от две минути на часовника. Не Джоунс обаче беше този, който поведе атаката, а резервният куотърбек Запе.

Той обаче не успя да обърне играта и вместо това сам хвърли интерсепшън след фалшив шпайк.