Джо Бъроу повежда Cincinnati Bengals към победа в Buffalo Bills

Синсинати Бенгалс могат да продължат да мечтаят за завръщане на Супербоул. Отборът около куотърбека Джо Бъроу празнува убедителна победа над Бъфало Билс и е в мача за шампионата на АФК.

Синсинати Бенгълс могат да продължат да мечтаят за втора поредна Супербоул.

Отборът на куотърбека Джо Бъроу не позволи на ниските температури и снега в Бъфало да го спрат и победи Билс с 27:10 (17:7) в неделя вечер.

Това означава, че следващата неделя Bills ще се изправят срещу Chiefs в мача за шампионата на AFC в Канзас Сити. „Ще бъде забавно, две страхотни момчета, два страхотни отбора, две силни защити“, каза Бъроу, гледайки напред към сблъсъка с болния в момента Патрик Махоумс.

Бъроу постигна общо 242 ярда пас и хвърли два тъчдауна. Куотърбекът на Бенгалс остана без прекъсване.

Дамар Хамлин отново на стадиона

Със статистиката си Бъроу засенчи куотърбека на Билз Джош Алън, който натрупа 264 ярда, но нямаше тъчдаун и хвърли интерсепшън.

На „Билс“ не помогна и фактът, че защитникът Дамар Хамлин се върна на стадиона за първи път след сърдечния арест на 2 януари и оказа емоционална подкрепа на отбора.

Алън се впуска за тъчдаун

Таучдауните на Хейдън Хъртс и Джа’Марр Чейс дадоха преднина на Бенгалс през първата четвърт. През втория период куотърбекът Алън вкара Билс в резултата с бърз тъчдаун.

След гол на кикърът на Бенгалс Еван Макферсън резултатът на полувремето е 17:7.

След почивката Билс намалиха с гол на кикър Тайлър Бас, преди тъчдаун на Бегалс и още един гол на Макферсън да доведат до крайния резултат.